کدخبر : 31300 |

 مؤسسه موعود (عج) وقف شد


طی روزهای گذشته مؤسسه فرهنگی هنری موعود به صورت رسمی تمام دارایی‌های آن مؤسسه را به نام امام عصر (عج) وقف کرد. 

توضیحات شفیعی سروستانی درباره علت وقف مؤسسه موعود (عج)

مدیر مؤسسه فرهنگی موعود (عج) درباره فلسفه وقف آن مؤسسه به نام امام عصر (عج) سخن گفت.

به گزارش بقاع خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم،  مؤسسه فرهنگی هنری موعود به صورت رسمی تمام دارایی‌های آن مؤسسه را به نام امام عصر (عج) وقف کرد.

اسماعیل شفیعی سروستانی مدیر این مؤسسه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره جزئیات این اقدام گفت:  همان‌طور که مستحضرید مؤسسه فرهنگی هنری موعود به عنوان اولین مؤسسه فرهنگی و مهدوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شناخته می‌شود که تاکنون به توفیق خداوند توانسته آثار زیادی در واحد انتشارات،‌ مطبوعات،‌ اطلاع‌رسانی و تحقیقات منتشر کند. این مؤسسه در ابتدا خصوصی بود و از آنجا که از همان ابتدا نیت‌مان این بود که به نام حضرت ولی‌ّ عصر (عج) بنا شود، در اوج فعالیت‌های خود با حضور در سازمان اوقاف و امور خیریه، این مجموعه را رسماً به نام حضرت ثبت کردیم. بر این اساس تمام  دارایی‌های منقول و غیر منقول و تمام اعتبارات حقوقی و پروانه‌ها و مجوزهایش به نام امام ثبت شد.

وی درباره فلسفه این اقدام گفت: یکی از سنت‌های حسنه‌ای که از رسول خدا صلی الله علیه و آله و ائمه علیهم‌السلام برای ما باقی مانده،‌ سنت صدقه‌ جاریه وقف است؛ احیای این سنت سبب خیرات و برکات زیادی برای هر فرد و مجموعه‌ای محسوب می‌شود.

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :