کدخبر : 27234 |

بازتاب خدمت رسانی ارزشمند اوقاف ساری


عباس رجبی شهردار ساری  در دیدار با حجت‌الاسلام حیدری‌ جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: خدمات‌رسانی ارزشمند اوقاف به نیازمندان جامعه موجب افزایش اعتماد مردم به نهاد مقدس وقف شده و شاهد افزایش موقوفات در استان هستیم.

شهردار ساری با بیان اینکه آمادگی داریم با مجموعه اوقاف و امور خیریه در جهت عمران و آبادانی موقوفات همکاری کنیم، گفت: بسیاری از موقوفات شهر ساری خدمات‌رسان هستند و با عواید آن می‌شود بعضی از مشکلات و نارسایی‌های شهر را برطرف کرد.

به گزارش بقاع خبر از استان مازندران، عباس رجبی شهردار ساری با حجت‌الاسلام حیدری ‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اوقاف مازندران در سطح جامعه و شهرستان ساری اظهار کرد: خدمات‌رسانی ارزشمند اوقاف به نیازمندان جامعه موجب افزایش اعتماد مردم به نهاد مقدس وقف شده و شاهد افزایش موقوفات در استان هستیم.
شهردار ساری با بیان اینکه شهرداری آمادگی دارد در احیای موقوفات کنار اوقاف باشد، افزود: احیای موقوفات موجب بازگرداندن عواید آن موقوفه به جامعه و خود مردم می‌شود.
رجبی با بیان اینکه آمادگی داریم با اداره اوقاف و امور خیریه ساری در جهت عمران و آبادانی موقوفات همکاری کنیم، خاطرنشان کرد: بسیاری از موقوفات شهرستان ساری خدمات‌رسان هستند و با عواید آن می‌شود بعضی از مشکلات و نارسایی‌های شهر را برطرف کرد که قطعا در این زمینه در کنار اوقاف خواهیم بود و از این ظرفیت برای مردم بهره‌گیری می‌کنیم.
وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های شهر ساری برای خدمت‌رسانی به مردم بهره‌گیری می‌کنم که یکی از این ظرفیت‌ها بحث موقوفات است، گفت: تعامل مناسبی با مجموعه اوقاف و امور خیریه در خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد که با احیای موقوفات و آبادانی وقف ثمره آن برای شهروندان ساروی بیشتر مشهود خواهد بود.

طرح توسعه حرم امامزاده عباس(ع) ساری نیازمند حمایت شهرداری
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های شهردار ساری در احیای موقوفات شهر و توجه به عمران و آبادانی موقوفات، اظهار کرد: شهرستان ساری رتبه برتر را در موقوفات و بقاع متبرکه استان دارد و این موقوفات در فعالیت‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی می‌توانند در استان اثرگذار باشند.
وی با اشاره به اینکه منطقه بلوار کشاورز ساری وقفی می‌باشد و واقف خیراندیش محمدباقر تاجرساروی بیش از ۱۰۰ سال گذشته آن را وقف کرده است، افزود: نیت این موقوفه برای بیمارستان امام خمینی(ره) ساری است که سالانه عواید این موقوفه با خرید تجهیزات درمانی در این بیمارستان هزینه‌می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: سال گذشته ۵۳۲ میلیون تومان تجهیزات درمانی از محل عواید موقوفه محمدباقر تاجرساروی توسط اوقاف خریداری و به بیمارستان امام خمینی(ره) اهدا شد که شهروندان ساروی و هم‌استانی‌ها از آن بهره‌گیری می‌کنند.
حیدری آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری را نگین دیار علویان دانست و گفت: پروژه عمرانی طرح توسعه حرم امامزاده عباس(ع) ساری چند سالی است که در حال اجرا می‌باشد و با توجه به مشکلات مالی نیازمند حمایت خیرین و شهرداری ساری در تکمیل این پروژه عمرانی هستیم تا شهروندان ساری از فضای معنوی آن بهره‌گیری کنند.
انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیاخباربقاع متبرکهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :