درباره ما

نوکران درب خانه اهل بیت (علیهم السلام)

 

تأکیدات صریح قرآن،سفارش پیامبر اسلام(ص) به حفظ دو امانت گرانبهایش و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی در کشور،انگیزه ای شد برای خدمت به ذریه پیامبر اکرم (ص)، نخستین قدمها از سال۸۳ در باشگاه خبرنگاران و با معرفی امامزادگان استان تهران (تصویر روز) از شبکه خبر سیما برداشته شد.

و در ادامه راه توفیق الهی یار، و تهیه و پخش ۹۰ برنامه معرفی امامزادگان از شبکه قران و معارف سیما (بخش اخبار قرآنی) نیز نصیب شد.

بحمد ا.. پخش این برنامه در سال ۸۶، موج جدیدی از توجه به امامزاده‌ها را در سایر استان‌ها ایجاد کرد و در پی آن بسیاری از هموطنان وعاشقان اهل بیت (ع)خواستار معرفی امامزادگان دیگر استانهای کشور بودند.

 

علی رغم استقبال عاشقان اهل بیت(ع) به دلیل عدم تفاهم بین مسئولین وقت سازمان اوقاف و باشگاه خبرنگاران جوان در سال ۸۹ مجبور به اتمام برنامه شدم،  و اما این اتفاق را به فال نیک و گشودن درب دیگری برای ادامه راه گرفته و با اطلاع از عدم وجود  پایگاه اطلاعاتی جامع در رابطه با امامزادگان، و احساس نیاز به حضور در عرصه فضای مجازی، مصمم بر راه اندازی سایتی جامع جهت معرفی امامزادگان گرفتم. به امید همکاری سازمان اوقاف به راه افتادم.  اما متاسفانه  تلاشها راه به جایی نبرد. به دلیل عدم  پذیرش ایده، وبالطبع عذم حمایت مسئولین اوقاف، راهی در پیش رو جز راه اندازی سایت با بودجه اندک و شخصی خودم نداشتم .در سال ۸۹ با توکل به ذات اقدس بی کرانش و با امید به عنایت اهل بیت ع  « اولین سایت جامع  تخصصی ویدئویی امامزادگان » را راه اندازی نمودم.

 

با نظر به اینکه پایگاه اطلاع‌رسانی امامزادگان، برای اولین بار ضمن فراهم کردن زمینه آشنایی با خاندان اهل بیت پیامبر(ص)، امکان زیارت از راه دور و آشنایی تصویری با محیط امامزادگان را نیز برای مخاطبین مهیا کرده بود،با وجود تمام ضعفها و کاستیها ،در مدت زمان کوتاهی کانون توجه بسیاری از عاشقان اهل بیت (ع) در ایران و دیگر کشورها  گردید و اغازی شد برای حضور سایتهای مشابه در عرصه فضای مجازی.

 

پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان (بقاع خبر)  در سه بخش اصلی و دو بخش ویژه در حال فعالیت می باشد.

بخش اصلی :

  1. «معرفی امامزادگان، ثبت، حفظ و انتشار کرامات بزرگواران (در قالب‌های ویدئو، عکس و مکتوب )»
  2. «معرفی عاشقان اهل بیت(ع) (هنرمندان، خادمین، واقفین، زائرین و ثبت آثار ادبی و هنری آنان) »
  3. «بیان اهم اخبار، برنامه‌ها و رویدادها در امامزادگان »

بخش ویژه :

  • انعکاس مشکلات و کاستی‌ها  در بقاع متبرکه از زبان متولیان امر و زائرین با هدف اطلاع‌رسانی به مسئولین مربوطه.
  • شناسایی ،معرفی و ثبت بقاع متبرکه نیازمند به مرمت و بازسازی  با هدف هدایت خیرین بقعه ساز بسوی آبادانی این بقاع متبرکه.

برای رسیدن به اهداف والای خود نیازمند همکاری عاشقان اهل بیت (ع) در سراسر کشور می باشیم  .

 

 

پایگاه خبری:بقاع خبر
صاحب امتیاز ومدیر مسئول: مریم قرایی
آدرس: خیابان سازمان آب – (شهید نشوه) خیابان پژم – پلاک ۱۳ – طبقه پنجم – واحد۵۹

تلفن:  ۹-۶۸ ۲۲ ۰۰ ۷۷
همراه:۰۹۱۲۳۰۷۴۵۱۹