کدخبر : 5280 |

سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم برگزار شد


در آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) و زینبیه اعظم زنجان؛
سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم برگزار شد
سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی در آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) و زینبیه اعظم زنجان برگزار شد.

در این مرحله از مسابقات برگزیدگان بخش شهرستانی مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت، ترتیل به رقابت پرداختند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در جریان برگزاری این مسابقات اظهار کرد: برگزاری برنامه‌های قرآنی یکی از اولویت‌های اوقاف در عملکرد است.

حجت‌الاسلام علی باقری با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآن و تربیت حافظان قرآنی از مهم‌‌ترین برنامه‌های اوقاف در بخش قرآنی است، تصریح کرد: مسابقات قرآنی هر سال در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی در حال برگزاری است، افزود: بر اساس آمار 222 نفر در این مسابقات حضور دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با توضیح اینکه شرکت‌کنندگان این بخش از مسابقات شامل افراد زیر 16 سال و بالای 16 هستند، اضافه کرد: این شرکت کنندگان در دو بخش مجزا خواهر و برادر به رقابت پرداختند.

این مسئول محل برگزاری مسابقات قرآنی خواهران را زینبیه اعظم زنجان و بخش برادران را آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) عنوان و اظهار کرد: نفرات برتر در هر رشته به مرحله کشوری راه یافتند.

باقری با اشاره به اینکه سطح شرکت‌کنندگان و سطح داوری در این بخش از مسابقات مطلوب بود، ابراز امیدواری کرد: در مرحله کشوری نیز شرکت‌کنندگان و برگزیدگان بخش استانی، عملکرد خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به سطح مطلوب تربیت حافظان قرآنی در استان زنجان تصریح کرد: تجربیات سنوات گذشته نشان می‌دهد که قاریان و حافظان قرآنی همواره در مسابقات کشوری خوب حاضر شده و به مقام‌های برتر دست یافته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه گزارشی از نحوه اجرای طرح تربیت 10 میلیون حافظ قرآنی ارائه کرد و با اشاره به تعهد استان در راستای تربیت بیش از 12 هزار حافظ قرآنی بیان کرد: طی سه سال گذشته نحوه تربیت حافظان مطلوب بوده و قریب به 8 هزار حافظ در استان تربیت شده‌اند.

مربوطه به : معرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :