کدخبر : 33758 |

زیارتگاه دلهای عاشق؛ امامزاده محمددرب گنبد


امامزاده محمد از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) در درب گنبد شهرستان کوهدشت ایام نوروز مامن دلهای بیقرار وعاشق است.

بقاع خبر: امامزاده محمد که در گویش محلی به شاهزاده محمد معروف است از نوادگان امام موسی بن جعفر (ع) است که در درب گنبد شهرستان کوهدشت واقع است. بقعه متبرکه شاهزاده محمد در منتهی‌الیه غرب استان لرستان و غرب شهرستان کوهدشت در جنوب رودخانه سیمره و دردامنه کوه فیروزکوه از رشته کوه‌های زاگرس، در ۴۰ کیلومتری شهرستان کوهدشت، انتهای خاک طرهان و در میان شهرکی به نام درب گنبد واقع شده است.
زائران این بقعه همچون زائران حرم‌های مطهر دیگر، در جواز قبر مطهر امامزاده به راز و نیاز پرداخته و آرامشی خاص را تجربه می‌کنند.
آیت الله العظمی مرحوم مرعشی نجفی (رحمة الله علیه) درستی نسب امام زاده را به حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السّلام) را مورد تأیید قرار داده اند و نسخه‌هایی از این شجره نامه در کتابخانه‌های نجف وجود داشته است.

این بقعه متبرکه خود از جاذبه‌های گردشگری معنوی استان لرستان است و سالانه جمعیتی قابل توجه از عاشقان خاندان عصمت و طهارت را به سمت استان لرستان می‌کشاند.
برنامه فرهنگی آرامش بهاری شامل غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره فرهنگی و کودک و نوجان در این مکان مذهبی برای زائران برپا شده است.
ستاری سرپرست فرمانداری کوهدشت نیز گفت: لازم است برنامه جامع‌ای برای گسترش امکانات و استفاده بیشتر زائران در این مکان معنوی طراحی کنیم.

منبع: خبرگزاری صدا وسیما

مربوطه به : امامزادگانآخرین خبراخبارپایگاهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیکوهدشتاخباراستان لرستان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :