کدخبر : 33603 |

کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش افتتاح شد


کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش در راستای سلسله برنامه‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس این سازمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی تپش با قرائت آیاتی از سوره انبیا گفت: سوره انبیا ریل‌گذاری هدایت بشر است و دست ما را در دست رسول‌الله می‌گذارد . این سوره یکی‌یکی انبیا عظام الهی را می‌شمرد تا می‌رسد به این آیه که: « وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ» ما در زبور نوشتیم که زمین را به بندگان صالح میراث می‌دهیم. امام زمان (عج) امام صالحین است و ما منتظر قدومشان هستیم.

وی بابیان اینکه بشریت باید در آینده با این اتصال خط سیر کمال را طی کند، افزود: باید سطح خودمان را بالاتر ببریم و امام شناس و مهدی یار شویم.

خاموشی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: سازمان اوقاف رفاه مردم را با نیت واقفان خیراندیش تأمین می‌کند. تاریخچه وقف هم در ایران همین موضوع را اثبات می‌کند. به نظر حقیر در زمان فعلی باید به سمت‌وسوی رفع معضلات جامعه با استفاده از ظرفیت وقف پیش برویم. چه‌کار کنیم که وابستگی‌های بیرون مرز را کم کنیم یا چگونه با تولید علم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم؟

وی بابیان اینکه سازمان اوقاف مکان این کارخانه را تهیه کرده به مراحل مختلف تولید محصولات دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: سازمان اوقاف در مرحله تجاری‌سازی و زمانی که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌خواهند کالایشان را به بازار ارائه دهند وارد مشارکت با این شرکت‌ها خواهد شد.

خاموشی تصریح کرد: بنده این وعده را می‌دهم که در سال آینده دو محصول دیگر(هالوفایبر فیلتر دیالیز و کاتتر آنژیوگرافی) به تولیدات این کارخانه اضافه خواهد شد.

وی یادآور شد: فعالیت‌های دانش‌بنیان سازمان اوقاف محدود به تولید تجهیزات پزشکی نیست و ما در صنایع الکترونیک، کشاورزی، تولید مواد پروتئینی، گوشت سفید و موارد دیگر وارد این عرصه شده‌ایم.

خاموشی اضافه کرد: از دولت محترم تشکر می‌کنم که شب و روز نمی‌شناسد و به‌صورت جهادی با مشکلات برخورد می‌کند.سازمان اوقاف هم برای حفظ موقوفات، افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی درآمدها تلاش می‌کند و سعی می‌کند درآمدهایش را در این مسیر قرار دهد .از مردم می‌خواهم از ما مطالبه داشته باشند تا ان شاالله در این مسیر گام‌های قوی‌تری برداریم.از وجود شریف حضرت آقا هم مچکریم. پیگیری که حضرت آقا راجع به دانش‌بنیان‌ها دارند زبانزد است .

وی در پایان سخنانش با قرائت آیه « فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ وَاسْمَعُوا وَأَطِيعُوا وَأَنْفِقُوا خَيْرًا لِأَنْفُسِكُمْ ۗ وَمَنْ يُوقَ شُحَّ نَفْسِهِ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ» گفت: ای کسانی که ایمان آورده‌اید تقوا پیشه کنید به هر میزان که قدرت دارید. گوش بازکنید به‌فرمان خدا و ولی او. کسی که تقوای از بخل و حرص داشته باشد رستگار است. جامعه ما، فرد ما و سازمان‌های ما باید این تقوا را تمرین کنند.

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیواقفیناخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :