کدخبر : 31233 |

الزام واکسیناسیون و تست منفی کرونا برای حضور در اجتماع اربعین


مصطفی قانعی گفت: الزام واکسیناسیون برای زوار اربعین وجود دارد همچنین تمام افرادی که در این اجتماع شرکت می‌کنند، باید دارای تست منفی کرونا داشته باشند.

بقاع خبر:مصطفی قانعی، رئیس شبکه ملی تحقیقات بیماری‌های تنفسی و عضو کمیته علمی کرونا  درباره الزامات برگزاری مراسم اربعین گفت: هرگونه تجمعی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آن صورت نگیرد، به هر عنوانی که باشد منجر به شیوع بیشتر بیماری می‌شود چرا که این یک قانون علمی است و ربطی به عنوان و اسم مراسم برگزار شده، ندارد.

او با بیان اینکه در صورت برگزاری مراسم اربعین در عراق و اعزام زوار ایرانی، پروتکل‌ها مشخص است، افزود: الزام واکسیناسیون افراد وجود دارد و تمام افرادی که در این اجتماع شرکت می‌کنند، باید دارای تست منفی کرونا داشته باشند.

قانعی تصریح کرد: مکان‌های استقرار زوار نمی‌تواند مثل سال‌های گذشته در مکان‌های بسته باشد.

عضو کمیته علمی کرونا بیان کرد: هنوز چیزی درباره برگزاری مراسم اربعین در ستاد کرونا مطرح نشده است و سخنگوی ستاد کرونا مواردی که به تصویب برسد را اعلام خواهد کرد.

او درباره صدور کارت واکسیناسیون بین المللی برای زائران ایرانی مراسم اربعین گفت: چنین موردی از سوی ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد.

قانعی گفت: برگزاری مراسم‌های با جمعیت بالا همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دنیا اتفاق افتاده است و دیده شده است که همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ورزشگاه‌های کشور‌های دیگر با حضور افراد زیادی بازگشایی شده است.

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبيفرهنگیاجتماعیسیر و سفراخبار اربعینآخرین خبراخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :