کدخبر : 30565 |

 ثبت موقوفه 15 هزار میلیاردی به نیت ایتام


همزمان با ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) بزرگترین موقوفه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اداره اوقاف شهرستان ری به ثبت رسید.

همزمان با ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) بزرگترین موقوفه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اداره اوقاف شهرستان ری به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، بزرگترین وقف پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ارزش کارشناسی شده 15 هزار میلیارد تومان صبح امروز پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه سال 1400 برابر با 23 ماه مبارک رمضان با حضور دکتر مجتبی عبداللهی مدیر اداره کل اوقاف استان تهران، حجت الاسلام محمد سیدی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری، محسن معروفی واقف و جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری به ثبت رسید.

دکتر عبداللهی با اشاره به عمل خیر این خیر گفت: « وقفی که امروز به ثبت رسید ملک بزرگی است به متراژ331 هکتار که می شود گفت بزرگترین وقفی است که در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شود. نیات بسیار ارزشمند و والای کمک به ایتام این موقوفه با ایام شهادت امیرالمومنین علی (ع) همخوانی دارد، کمک به بچه های یتیم همواره مورد توجه حضرت علی (ع) بوده و در این مسیر قدم بر می داشتند این اتفاق در ایام شهادت امام علی(ع) افتاد. این موقوفه در بحث ایتام، بیماران نیازمند، دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و جوانان نیازمند در شرف ازدواج وقف شده است.»

محسن معروفی واقف این موقوفه هم در ادامه این برنامه درباره کار نیک خود گفت: «این موقوفه اراضی است در محدوده شهرستان دماوند قرار دارد که با راهنمایی های حجت الاسلام سیدی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری تصمیم گرفتم آن را با نیت کمک به همنوعان نیازمند خود خصوصا ایتام، دختران و پسران جوان نیازمندی که هزینه تهیه جهیزیه و ازدواج را ندارند کمکی شود. در بحث کمک هزینه درمان هم بخشی از نیت این موقوفه را برای کمک به بیماران نیازمند و دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت قرار دادیم. کاربری پلاک این موقوفه مزروعی است اما بخشی از آن مسکونی شده است که تلاش می کنیم خارج کنیم. این موقوفه در زمینی به متراژ662 هکتار قرار دارد که سه دانگ آن 331 هکتار به نام من بود که آن را برای کمک به نیازمندان وقف کردم.» معروفی کارهای خیرخواهانه پدرش در زمان حیات را انگیزه ای برای این اقدام دانست و گفت: « در خانواده ای پزرگ شدم که مادرم همواره جلسات قرآنی برگزار می کرد و در این جلسات به نیازمندان کمک جمع اوری می شد. پدرم هم در زمان حیاتش با ساخت مدرسه ای در محدوده منطقه 15 سعی کرد تا زمینه تحصیل دانش آموزان را فراهم کند. در خانه همیشه صحبت از کمک به نیازمندان بود و همین موضوع باعث شد تا این تصمیم را بگیرد.» خیر نیک اندیش که 48 سال دارد داشتن فرزندان صالح و خانواده ای خوب را از تاثیر کار خیر در زندگی اش عنوان کرد و افزود: « همیشه سعی کردم در کارهای خیر نقشی هر چند اندک داشته باشم سال95 وقتی به دلیل شغلم سفری به سیستان و بلوچستان داشتم با دیدن زندگی برخی از روستائیان این استان با کمک دوستان خیری که داشتم سعی کردم به این افراد کمک کنم، دیدن شادی و لبخند رضایت این افراد حس خوبی بود که نمی توانم بیان کنم. وجود خدا را همواره در زندگی ام احساس کردم و اتفاق های خوبی که در زندگی ام افتاده را نتیجه کارهای خیری می دانم که انجام دادم.»

وی در پایان احداث شهرک سلامت با امکانات رفاهی ، درمانی و آموزشی را از تصیمات اتی خود دانست و گفت: « دوست دارم شهرکی با عنوان شهرک سلامت با امکانات کافی برای نیازمندان احداث کنم که علاوه مسکن امکانات درمانی برای سالخورگان نیازمند و امکانات آموزشی برای دانش آموزان نیازمند را هم داشته باشد.»

معصومه ماه پیکر

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیواقفیناخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :