کدخبر : 29762 |

بشریت در ماه رجب از انحرافات خود توبه کنند


آیت الله العظمی مدرسی گفت: انحراف بشر از ارزشهای انسانی باعث از بین رفتن تمدن و پیشرفت می شود

به گزارش خبرنگار بقاع خبر: آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی از مراجع معظم تقلید شیعه در سخنرانی هفتگی خود که از دفتر کربلا به صورت پخش تلویزیونی برگزار شد،  انحراف از ارزش‌های انسانی را سبب از بین رفتن تمدن برشمرد و گفت: شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد اگر به سوی خداوند و فطرت پاک خود بازنگردیم، چیزی از پیشرفت و تمدن باقی نخواهد ماند.

وی همچنین اظهار کرد: با یک نگاه درمی‌یابیم که همه‌گیری کرونا چگونه زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار داده و خسارت‌های میلیاردی بر اقتصاد کشورها وارد کرده است. و همه این‌ها شمه‌ای از عذاب الهی است که نشانه‌ای برای بازگشت به سوی خدا است. خداوند در آیه ۲۱ سوره سجده می‌فرماید: «وَلَنُذِیقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذَابِ الْأَدْنَىٰ دُونَ الْعَذَابِ الْأَکْبَرِ لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ؛ و قطعاً غیر از آن عذاب بزرگتر، از عذاب این دنیا [نیز] به آنان مى‌چشانیم، امید که آنها [به خدا] بازگردند.

آیت الله  العظمی مدرسی در ادامه تأکید کرد: راه‌حل‌های بشر برای کنترل کرونا با شکست مواجه شده است، چرا که راه‌حل واقعی نیست. باید انسان به ضعف و ناتوانی خود اعتراف کند و از انحرافات خود توبه کند و به رهنمودهای رهبران الهی که مصلحت بشر را می‌دانند گوش فرا دهد.

این مجتهد عراقی با بیان اینکه بازگشت به سوی خداوند به معنی بازگشت به دستورات و ارزش‌های الهی است که در عدالت، احسان و دوری از فحشا و منکر نمود پیدا می‌کند، گفت: ناهنجاری‌های اخلاقی تمدن غربی که باعث انحراف، فساد و دوری از فطرت پاک می‌شوند، و نیز ناعدالتی‌ها و برخورداری ثروتمندان از واکسن و دارو، باید پایان یابد. که با بازگشت به سوی خدا در تمام زمینه‌های اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی امکان‌پذیر است.

آیت الله العظمی مدرسی در خاتمه از خداوند متعال خواستند به حق ماه مبارک رجب و حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام این بیماری را از همه انسان‌ها دور کند و توفیق بازگشت به راه راست را عطا بفرماید.

مربوطه به : علماآخرین خبراخبارپایگاه

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :