کدخبر : 26424 |

موقوفه دانش سلامت کوثر ، تولید کننده انواع ایمپلنت


حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی،ضمن بازدید از موقوفه دانش سلامت کوثر تاکید کرد: توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان تحریم‌ها را بی‌معنا می‌کند.

 

 

بقاع خبر:به گزارش روابط عمومی  سازمان اوقاف و امور خیریه از فارس، دکتر خاموشی در حاشیه بازدید از شرکت موقوفه دانش‌بنیان سلامت کوثر گفت :موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تجهیزات پزشکی مشغول فعالیت است و در این راستا اقدام به تولید قطعات تجهیزات پزشکی و ایمپلنت می‌کند .

وی شرط بقاء این موقوفه را ارتقاء کیفیت تولیدات ،تأمین نیاز بازار داخلی، توجه به صادرات و همچنین آینده‌نگری درزمینهٔ تولیدات  دانست و با تأکید بر اینکه تفکر و مدیریت جهادی کارخانه‌هایی همچون موقوفه دانش سلامت کوثر، به قطع وابستگی‌ها می‌انجامد، افزود :معتقدم توسعه فعالیت این قبیل شرکت‌های دانش‌بنیان، علاوه  بر آنکه تحریم‌ها را بی‌معنا  می کند قطع وابستگی‌ها  را نیز رقم می‌زند و کشور را بر قله‌های استقلال می‌نشاند.
خاموشی، با اشاره به اینکه موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تجهیزات پزشکی خاص پیرامون تولید ایمپلنت فعالیت می‌کند ،اظهار داشت: در این زمینه، ضرورت توسعه  فعالیت این واحد تولیدی احساس شد که در این خصوص نسبت به  خریداری یک سوله باهدف  تجهیز و  تکمیل این واحد تولیدی اقدام کردیم.
وی با تأکید بر اینکه ضروری است که مجموعه موقوفه دانش سلامت کوثر در تولید کامل ایمپلنت‌ها فعالیت خود را گسترش دهد، گفت: این مجموعه باید بتواند درزمینهٔ تولید ایمپلنت‌های استخوانی ،فک و صورت، ایمپلنت‌های دندانی و حتی پروتزهای زانویی هم فعالیت کند. همچنین این واحد تولیدی باید درزمینهٔ تولید سایر تجهیزات پزشکی موردنیاز کشور فعال باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ، شرط بقاء این موقوفه را ارتقای کیفیت تولیدات دانست و بیان داشت: این مجموعه باید در ابتدا اقلام موردنیاز بازار داخلی را تولید کند و پس از آن صادرات این تولیدات را در دستور کار خود قرار دهد؛ ضمن اینکه با تدبیر و  آینده‌نگری به ‌فکر تولید و تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور در آینده هم باشد.
خاموشی بر لزوم همدلی دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان در همه امور به‌ویژه تولید تجهیزات پزشکی باهدف قطع وابستگی‌ها تأکید کرد و گفت: در این راستا ،موقوفه دانش سلامت کوثر با خریداری یک  واحد سوله تلاش می‌کند ضمن رعایت استانداردهای تولید تجهیزات پزشکی ، فعالیت خود را توسعه داده و با رعایت ضوابط، مرغوب‌ترین  محصولات را تولید کند.
وی تصریح کرد: هر کشور و هر انقلابی که ادعای تمدن سازی آینده را دارد، باید در خصوص ارزان‌سازی زندگی شهروندان خود برنامه داشته باشد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در همین خصوص، تدبیر ما این است کالاهای پزشکی موردنیاز مردم را که گاهی به قیمت گزافی تهیه می‌کنند؛ به قیمت بومی و مناسب تولید کنیم  و برای استفاده عموم، در اختیار مجموعه‌های پزشکی قرار دهیم.
خاموشی در پاسخ به این سؤال که آیا فعالیت موقوفه دانش‌بنیان سلامت کوثر در تولیدات تجهیزات پزشکی  کشور منحصربه‌فرد است، گفت: اگرچه در این سبک در  کشور اقداماتی انجام‌شده؛ اما آن‌گونه که موقوفه دانش سلامت کوثر درزمینهٔ تولید ایمپلنت، مستقل است ،کارخانه‌ای در کشور در این سبک و به این شکل فعالیت نداشته است و امیدواریم که این مجموعه بتواند سهم خوبی از بازار کسب کند و  به فعالیت خود به‌صورت گسترده و با ظرفیت کامل ادامه دهد به‌نحوی‌که مشکل تولید تجهیزات پزشکی کشور مرتفع شود.
انتهای خبر/

مربوطه به : اجتماعیواقفیناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :