کدخبر : 26018 |

با کتاب و کتاب خوانی در خانه بمانیم .


با شیوع کرونا بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، فعالان و دوستدان حوزه کتاب و کتاب خوانی ، دعوت همگان به کتاب خوانی رنگ وبوی دیگری گرفته است .

به گزارش بقاع خبر: وقتی با کسی هم صحبت می‌شویم، با شنیدن حرفای پخته و عمیق و شیرینی که از او می‌شنویم. متوجه می‌شویم که او از فرصت های خود به خوبی استفاده کرده است . در این روزها که مدافعان سلامت تاکید بر در خانه ماندن دارند . بیاییم از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم وبا مطالعه کتاب لحظه‌های زیبا ، شاد را برای خود بسازیم .

 

تمدید «پویش با کتاب در خانه» و معرفی کتاب از سوی تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید پویش «با کتاب در خانه» تا ۱۲ اردیبهشت ماه خبر داد. ابراهیم حیدری با اشاره به استقبال خوب از این پویش گفت: تاکنون کودکان و نوجوانان در‌خور توجهی از سراسر ایران  اعم از شهری و روستایی در این پویش شرکت کرده‌اند. آن‌ها با کتابخوانی و صحبت‌های ساده و صمیمی درباره کتاب لحظات به یادماندنی و شیرینی را در این روز‌های دشوار برای همه ما خلق کردند. همچنین کلیپ‌های زیبایی را تهیه و تدوین کرده و در شبکه‌های اجتماعی با گذاری کردند.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده خانواده‌ها در روز‌های آخر و درخواست همکاران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و نیز استمرار شرایط و فرصت بیشتر برای دانش‌آموزان و غنی کردن اوقات فراغت آنها، شورای برنامه‌ریزی  این پویش را تا پایان روز ۱۲ اردیبهشت تمدید کرد.

پویش «با کتاب در خانه» در نوروز امسال، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهر‌ها و روستا‌های دوستدار کتاب، و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها به راه انداخته است.

در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضا‌های قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفتگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب هم می‌گویند.

 

معرفی ۱۰ کتاب از سوی بنی فاطمه برای نوجوانان و جوانان

سیدمجید بنی‌فاطمه جهت حمایت از کتاب‌خوانی در کشور ۱۰ کتاب را برای نوجوانان و جوانان معرفی کرد.

وی در کانال تلگرامی اش نوشت : “وقتی با یک آدم بزرگ هم صحبت می‌شویم، با شنیدن حرفای پخته و عمیق و شیرینی که از او می‌شنویم. از قصه‌های قرآنی گرفته تا حکمت و پند و رمان‌های امروزی، متوجه می‌شویم که او از فرصت نوجوانی و جوانی‌اش درست استفاده کرده است، پس ما هم بیاییم از همین الان از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم تا آینده را با خرد و دانایی بسازیم. کتاب‌هایی که خدمتتان معرفی می‌شود، ریشه‌های معنوی و اعتقادی دارند، از شما دعوت می‌کنم برای ساختن لحظه‌های زیبا و آینده‌ای زیباتر، در سایه جلب رضایت حضرت دوست، این کتاب‌ها را مطالعه فرمائید”.

 

کتاب های پیشنهادی به شرح زیر است:

 

۱.نخل و نارنج/ وحید یامین پور – انتشارات کتاب جمکران

داستان زندگی شیخ مرتضی انصاری

 

۲.داستان سیستان/ رضا امیرخانی- انتشارات قدیانی

متن و حاشیه سفر مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان

 

۳. قلعه محافظان/ فاطمه مسعودی – انتشارات کتابستان معرفت

جریان تلاش پرندگان برای حفظ داستان پیامبران، مناسب نوجوانان

 

۴.عشق در برابر عشق/ امیدکوره‌چی – انتشارات کتابستان معرفت

رمان جذاب تاریخی در مورد زمانه امیرالمؤمنین و امام حسن (ع)

 

۵.کلاس اخلاق – انتشارات کتابستان معرفت

مجموعه گفتارهای آیت‌الله مجتهدی تهرانی

 

۶.این مرد پایان ندارد/ سیدعلی بنی لوحی – انتشارات راه بهشت

خاطرات و عکس‌هایی از زندگی جهادی شهید قاسم سلیمانی

 

۷.عروس قریش/ مریم بصیری –  انتشارات اسم

داستان زندگی پدر و مادر پیامبر اسلام

 

۸. هفت جن / امید کوره‌چی – انتشارات کتابستان معرفت

روایت جوانی که در پی آموختن طلسم‌ها و شکست دادن اجنه است و در جریان نبرد حق و باطل قرار می‌گیرد

 

۹. پری دخت/ حامد عسکری – انتشارات قبسات

نامه‌های عاشقانه بین پری دخت در طهران قجری و سید محمود در پاریس

 

۱۰.آن دختر یهودی/ خوله حَمدی – انتشارات کتابستان معرفت

داستان عاشقی و دلدادگی دختری یهودی و پسری مسلمان در لبنان

 

با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی هیأت ریحانهالحسین (س) با نشر کتابستان، هزینه ارسال کتاب‌ها به سراسر کشور (به ازای بیش از سه کتاب) رایگان است. برای سفارش کتاب‌ها و اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحات مجازی این انتشارات به نشانی ketabestan.delvar@ مراجعه کنید.

 

 

 

 

مربوطه به : فرهنگیاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی: , , , , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :