کدخبر : 24434 |

تولید ماسک ‌و لباس یک بار مصرف را برای کادر درمانی ‌


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت:‌ به زودی در مرقدمطهر امامزاده حسین (ع) خیاط‌خانه‌ای راه‌اندازی می شود تا در آن ماسک بهداشتی و لباس یکبار مصرف برای کادر درمانی بیمارستان‌ها دوخته شود.

به گزارش بقاع نیوز،حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مصطفی مجیدی درباره تمهیدات مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه قزوین اظهار داشت: بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان از هفدهم اسفند ماه جاری تعطیل شده و با همه احترامی که برای مردم قائلیم، برای حفظ سلامتی آنها درهای بقاع متبرکه را بستیم و معتقدیم که برای ارتباط با زوات مقدسه نیازی به حضور در این بقاع متبرکه نیست؛ بلکه ارتباط این بزرگواران با دل‌های مؤمنان برقرار بوده و امروز خیلی پررنگ‌تر از گذشته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: از ابتدایی که این ویروس اشاعه پیدا کرد، بلافاصله همکاران ما در بقاع متبرکه دست به کار شدند و هر روز در چند نوبت این اماکن مقدسه را به صورت روزانه ضدعفونی می‌کنند. حتی امروز با وجود اینکه بقاع متبرکه تعطیل هستند، از ضدعفونی کردن آنها به صورت روزانه غافل نشدیم.

وی با بیان اینکه خادمین بقاع متبرکه برای حفظ امنیت، فقط به صورت شیفتی و با رعایت کامل مسائل بهداشتی در بقاع حضور پیدا می‌کنند، ادامه داد:‌ همچنین از همان ابتدای شیوع کرونا بوسیدن و دست زدن به ضریح اماکن مقدسه ممنوع و طبق دستور وزرات بهداشت، مهرها و چادرها در این اماکن جمع‌آوری شد.

‌مجیدی با اشاره به کمک‌های بهداشتی که از طرف مسئولان موقوفات استان قزوین به مردم ارائه شده، گفت: از ابتدای ورود ویروس کرونا به استان قزوین بسیاری از مدیران موقوفه‌های ما اقدام به توزیع لوازم بهداشتی ضروری و مواد ضدعفونی‌کننده بین مردم کرده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت به‌کارگیری امکانات موقوفات و بقاع متبرکه استان قزوین در این زمینه، اضافه کرد: همچنین قرار است به زودی در مرقد مطهر امامزاده حسین (ع) خیاط‌خانه‌ای زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قزوین راه‌اندازی شود تا در آن ماسک بهداشتی و لباس یکبار مصرف برای کادر درمانی بیمارستان‌ها دوخته شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :