کدخبر : 24203 |

اجرای سوگواره یاس نبوی در ۲۶ امامزاده استان سمنان


سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: هم‌زمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) طرح سوگواره یاس نبوی در ۲۶ امامزاده و بقعه متبرکه شاخص سطح استان سمنان در حال برگزاری است.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی اظهار کرد: در راس اجرای امینانه نیات مرتبط با عزاداری حضرت زهرا(س) و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی جامعه، همانند سنوات گذشته این ویژه‌برنامه در بقاع شاخص استان و با دعوت از سخنرانان و مداحان و اجرای برنامه‌های ایام فاطمیه برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف این ویژه‌برنامه افزایش سطح آگاهی از شخصیت زن مسلمان با محوریت حضرت زهرا(س) است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی غرفه “همه واقف باشیم” با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در بقاع متبرکه و پاسخگویی به مراجعات در طول برگزاری مراسم، تصریح کرد: احصاء موقوفات شاخص دارای نیت مرتبط با حضرت زهرا(س) و اطلاع‌رسانی و معرفی آن در طول مراسم سوگواره به‌صورت ویژه، برگزاری جلسات با خطبا و مداحان در خصوص ترویج سنت حسنه وقف در ضمن اجرای برنامه‌ها و احصاء نیازهای روز شهرستان و برنامه‌ریزی در خصوص تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و ایجاد وقف جدید در طول مراسم از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی گفت: از دیگر اقدامات ادارات در برخی از بقاع مجری طرح برپایی خیمه معرفت و غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی است و ۱۰ خیمه معرفت در بقاع مجری طرح جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه خیمه‌ها در حال فعالیت هستند.

حجت‌الاسلام عرفانی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده سوگواره یاس نبوی در ۶ امامزاده در شهرستان‌های سمنان و سرخه، در ۳ امامزاده شهرستان شاهرود، ۶ امامزاده شهرستان دامغان، ۲ امامزاده شهرستان‌های گرمسار و آرادان، ۳ امامزاده شهر بسطام، ۴ امامزاده شهرستان میامی و ۲ امامزاده شهرستان مهدیشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیمعارفشهدادین و اندیشهاخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :