کدخبر : 23182 |

اجتماع عزاداری شهادت امام صادق(ع) در شهر ابوزیدآباد


اجتماع عزاداری به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)با حضور هیئات مذهبی و اقشار مختلف مردم شهر ابوزیدآباد برپا شد.

بقاع نیوز: همزمان با بیست و پنجم شوال سالروز شهادت ششمین خورشید تابناک ولایت و امامت و رئیس مذهب تشیع، امام جعفرصادق(ع)، مردم مؤمن و خداجوی ابوزیدآباد با برپایی کاروان و اجتماع بزرگ عزاداری به سوگواری پرداختند و عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند.

 

سوگواران صادق آل محمد(ص) و کلیه هیئات مذهبی شهر ابوزیدآباد در قالب کاروان عزاداری، پس از پیمودن مسیر از گلزار شهدای گمنام تا گلزار مطهر شهدای امامزاده عبدالله(ع)، با اجتماع در این مکان مقدس، همراه با نوحه خوانی مداحان اهل بیت(ع)در غم شهادت آن امام همام اشک ماتم ریختند.

حجت‌الاسلام «حسین صابری» در این اجتماع سوگواران صادق آل محمد(ص)، امام جعفر صادق(ع) را الگویی بی نظیر برای امت اسلامی توصیف کرد و گفت: امام صادق(ع) با تربیت چهار هزار شاگرد در حقیقت دانشگاه بزرگ اسلامی به راه انداخت که امروز جهان اسلام از ثمرات و نتایج آن بهره مند است.

 

این کارشناس دینی افزد: امام صادق(ع) در سخت ترین شرایط و در حالی که حاکمان بنی عباس محدودیت ایجاد کرده بودند توانست با اندیشه بلند خود در حقیقت مذهب تشیع و مکتب اهل بیت(ع) را به عنوان یک اندیشه والا معرفی کند.

 

در این مراسم «آیت الله مفرح زاده» امام‌جمعه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات هم حضور داشت./

پایان پیام/

منیع:شبستان

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :