کدخبر : 22914 |

برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در ۹۶ بقعه متبرکه استان قزوین


حجت الاسلام نوروزی گفت: همزمان با فرارسیدن میلاد با سعادت امام زمان(عج) جشن ها و مراسم فرهنگی در ۹۶ بقعه شاخص استان برگزار می شود.

حجت الاسلام رضا نوروزی،ضمن تبریک ولادت امام زمان(عج) و با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی در بقاع متبرک استان بیان کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به این مناسبت در بقاع شاخص استان در نظر گرفته شده که اجتماع بزرگ منتظران در بقاع شاخص استان و برپایی نماز جماعت در شب و روز میلاد از جمله این برنامه‌ها است.

وی گفت: آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه آذین‌بندی شده و تعداد هزار و ۸۰۰ پرچم و ۱۰ هزار متر ریسه در بقاع متبرکه جهت تبلیغات محیطی و آذین بندی مناسب با ایام جشن نیمه شعبان نصب شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: تهیه هدایای فرهنگی ویژه نیمه شعبان، برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی با موضوع آثار مهدویت در جوار آستان مقدس امام زادگان از دیگر برنامه‌های فرهنگی این ایام است.

نوروزی گفت: مراسم احیای نیمه شعبان، برپایی ایستگاه صلواتی به همراه پذیرایی شربت و شیرینی، قرائت دعای ندبه با دعوت از مداحان برجسته کشوری در بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این برنامه‌ها ایجاد فضای معنوی برای زائران و مجاوران بقاع متبرکه استان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اضافه کرد: احیاء نیمه شعبان ساعت۲۳:۳۰ در آستان  مقدس امامزاده حسین(ع) و راهپیمای و اجتماع عظیم منتظران ظهور برای اولین بار در قزوین از بقعه متبرک چهار انبیا(ص) تا امام زاده حسین(ع) روز یکشنبه اول اردیبهشت ۹۸ مصادف با نیمه شعبان ساعت ۱۵:۳۰ عصر همراه با برنامه های متنوع فرهنگی برگزار خواهد شد.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :