کدخبر : 22586 |

دولت هیچ کمکی به بازسازی بقاع متبرکه کرمانشاه نکرده است


مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: هزینه بازسازی بقاع متبرکه استان از محل کمک‌های مردمی و خیرین تأمین می‌شود و دولت هیچ نقشی در کمک به این بقاع نداشته است.

حجت‌الاسلام آیت عباسیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با انتقاد از عدم همکاری دستگاه‌های دولتی برای اجرای عملیات مرمت بقاع متبرکه اظهار داشت: هزینه مرمت بقاع متبرکه استان از محل کمک‌های مردمی و خیرین تأمین می‌شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه درباره مصارف درآمدهای امامزادگان و بقاع متبرکه استان کرمانشاه، گفت: درآمد این اماکن غالباً از محل کمک‌های مردمی تأمین می‌شود و همواره دولت هیچ نقشی در کمک به این بقاع نداشته است.

وی با اشاره به اینکه این درآمدها صرف حوزه‌های علمیه، کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت، تأمین دارو برای اقشار محروم و اعزام محرومان به عتبات عالیات می‌شود، عنوان کرد: اکنون ۶۲ بقعه متبرکه در استان وجود دارد که عملیات عمرانی برای بیش از ۳۰ بقعه در حال انجام است.

عباسیان با بیان اینکه اکنون بقعه احمدابن اسحاق(ره) صددرصد تخریب و نزدیک به ۳۰۰۰ متر بنا در این بقعه در حال ساخت است، عنوان کرد: در این بقعه یک شبستان با مساحت بیش از ۱۰ هزار مترمربع در حال احداث است.

بیشتر بخوانید

بقاع متبرکه اصفهان میزبان گردشگران خارجی؛ ۶۶ هزار گردشگر از امامزادگان بازدید کردند

بازسازی بقاع متبرکه ایلام نیازمند حمایت مردم و مسئولان است

مراسم حماسه ۹ دی در بقاع متبرکه استان اصفهان برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: از ۵۲ هزار رقبه استان کرمانشاه تنها ۱۵ هزار رقبه اجاره‌بها را پرداخت می‌کنند و در استان کرمانشاه ملک اوقافی بسیار است اما متأسفانه حقوق وقف پرداخت نمی‌شود.

عباسیان با اشاره به نیاز کرمانشاه به وقف با نیت‌های خیریه جدید، گفت: برای اجرای فرهنگ وقف در جامعه باید ابتدا نیازهای آن جامعه احصا شود و در استان کرمانشاه ازدواج جوانان، دارو و درمان، بیماری‌های خاص و کمک به نخبگان علمی باید مورد توجه واقفان قرار گیرد.

وی عدم پرداخت بدهی مردم کرمانشاه به اداره اوقاف را یکی از مشکلات کنونی عنوان کرد و گفت: منازل وقفی در استان اکنون با قولنامه معامله می‌شوند در صورتی که با پرداخت مبلغ اندکی بدهی اوقاف می‌توانند قولنامه را تبدیل به سند کنند و در عوض ملک را با قیمت بالاتری بفروشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در بحث احیای موقوفاتی که توسط دستگاه‌های دولتی تصرف شده به طور جدی دنبال احیای حقوق وقفی هستیم، افزود: این حقوق اگر استیفا شود رقم کلانی است و بحث سنددارکردن موقوفات نیز اکنون در دست کار است.

وی با اشاره به ضرورت حرکت به سمت بهره‌وری بیشتری از موقوفات گفت: باید به سمتی برویم که درآمد موقوفات را از راه علمی و تخصصی بیشتر کرده تا خدمات بیشتری از طریق این درآمد به مردم ارائه کنیم.

انتهای پیام/ح

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار ویژهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :