کدخبر : 21441 |

برگزاری جشنواره نشان محبت با هدف بازسازی عتبات عالیات به میزبانی شهر یاسوج


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره ملی نشان محبت ۱۰ شهریور مصادف با سالروز ولادت امام موسی‌کاظم با مشارکت شبکه دو سیما در حسینیه ثارالله یاسوج برگزار می‌شود

به گزارش بقاع نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، عزیز فیلی امروز در نشست کارگروه زیرساخت ستاد اربعین کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت ستاد اربعین گفت: مدیران‌کل در نشست این ستاد حضور یابند و در نشست بعدی فرمانداران برای ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌ریزی لازم حضور داشته باشند.

معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به اختصاص زمین برای اسکان و پذیرایی از زائران استان در مرز شلمچه گفت: عملیات ساخت و ساز در این منطقه به زودی آغاز شود.

وی بیان کرد: دستگاه‌های متولی در زمان اعزام زائران به مراسم پیاده‌روی اربعین فهرستی از متقاضیان را تهیه تا از ورود بی‌ضابطه و غیرقانونی افراد به عراق جلوگیری شود.

این مسؤول افزود: با توجه به شلوغی مسیر اعزام افراد به کربلا چند روز زودتر از موعد مقرر انجام شود، ضمن اینکه خودرو برای اعزام افراد و ارسال تجهیزات تامین شود و در این راستا می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها، سپاه فتح و نیروی انتظامی استفاده کرد.

فیلی با بیان اینکه یک دستگاه بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به زائران در فرودگاه استان مستقر شود، عنوان کرد: موضوع جمع‌آوری نذورات مردمی برای پیاده‌روی اربعین حسینی ساماندهی و کنترل شده و شماره حساب مشخص برای جمع‌آوری نذورات اعلام شود.

در ادامه سید فرج‌الله نظرپور بیان کرد: با توجه به فصل گرما و گرد و غبار در مرز شلمچه باید تمهیدات لازم برای اسکان و پذیرایی مطلوب از زائران در نظر گرفته شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ورود بی‌ضابطه افرادبه کشور عراق مشکلات ایجاد کرده که لازم است دفاتر زیارتی وابسته به حج و زیارت این مشکل را کنترل کنند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر از مردم استان به کربلای معلی اعزام شدند که ادارات برای تامین نیازمندی‌ها از جمله خودرو اقدامات لازم را انجام دهند.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جشنواره ملی نشان محبت ۱۰ شهریور مصادف با سالروز ولادت امام موسی‌کاظم با مشارکت شبکه دو سیما در حسینیه ثارالله یاسوج برگزار می‌شود که کمک به بازسازی عتبات عالیات مهترین هدف برگزاری این جشنواره است

مربوطه به : اخباراخبارپایگاه

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :