کدخبر : 21315 |

جشنواره خوشنویسی تبار محترم به نفع بیماران سرطانی


نخستین دوره جشنواره ملی خوشنویسی «تبار محترم» با هدف تکریم امام زادگان عظیم الشان به همت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.

 به گزارش بقاع نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف، به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران نخستین دوره جشنواره ملی خوشنویسی «تبار محترم» با هدف تکریم امام زادگان از یکم مرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می شود.

از تمامی هنرمندان و خوشنویسان سراسر کشور دعوت می شود تا در این رویداد هنری شرکت کنند. در این جشنواره که با موضوع امام زادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود، هنرمندان می توانند در زمینه های کتابت روایات و احادیث با محوریت امام زادگان و بقاع متبرکه، کتابت القاب، اشعار و سخنان بزرگان و … مرتبط با امام زادگان و بقاع متبرکه، کتابت آیات و احادیث مرتبط با زیارت و صلوات خاصه امام زادگان و طراحی لوگو تایپ تلفیقی با فرم های اسلیمی آثار خود را از طریق ایمیل جشنواره به نشانی: tabaremohtaram@gmail.comارسال کنند.

رویکرد این جشنواره معرفی آثاری است که با الهام از جنبه های معنوی و روحانی امام زاده ها و بقاع متبرکه در قالب بهره مندی از سبک های جدید خوشنویسی از جمله معلی و نقاشی خط به سامان رسیده و ایده ای اصیل و اثری بدیع را به نمایش بگذارند.

تکنیک و تعداد آثار این جشنواره عبارتند از: ۱- تکنیک، نوع متریال های استفاده شده و شیوه ارائه اثر آزاد است. ۲- هر متقاضی می تواند حداکثر با ۳ تک اثر یا پروژه چندتایی( یا ترکیبی از هر دو) در جشنواره شرکت کند. ۳- فضای قابل ارائه آثار در نمایشگاه، حداکثر ۲۰۰ در ۲۰۰ سانتی متر است. ۴- اگر چند اثر در یک ترکیب به نمایش درآید، یک پروژه تلقی می شود. ۵- از هر هنرمند منتخب، حداکثر یک تک اثر یا یک پروژه برای رتبه اول تا سوم انتخاب می شود.

شرکت کنندگان توجه کنند ارسال تصویر آثار و مشخصات هنرمند شامل اطلاعات کلی از جمله: نام و نام خانوادگی، آدرس محل سکونت، تلفن ثابت، تلفن همراه و تحصیلات، تنها از طریق ایمیل جشنواره امکان پذیر است.

در صورت ارسال اثر و مشخصات، حداکثر ظرف مدت یک روز پیغامی از سوی دبیرخانه جهت وصول ارسال خواهد شد. در غیر این صورت اثر به دبیرخانه نرسیده است. حجم هر فایل ارسالی باید کمتر از ۲ مگابایت باشد. انتخاب آثار در ۲ مرحله انجام می شود.

شرایط و مقررات جشنواره عبارت است از: شرکت تمامی هنرمندان آزاد است.، آثار ارسالی باید با فرمت جی پی جی با وضوح و با حجم تقریبی ۱ مگابایت ارسال شود.

به آثاری که فاقد کیفیت مناسب باشند ترتیب اثر داده نمی شود. تصاویر آثار ارسال شده نباید با نرم افزارهای رایانه ای ادیت شده باشد.

شرکت در جشنواره به معنای پذیرش ضوابط و رای شورای هنری و داوری است. در نوشتار اثر لازم است تاویل، برداشت، گرته برداری و اقتباس از اثر یا آثار هنرمندان مراجع به صراحت ذکر شود.

در صورت راه یابی اثر به نمایشگاه باید اصل اثر در مهلت مقرر به نشانی دبیرخانه ارسال شود. آثار راه یافته به نمایشگاه الزاما باید با قاب ارائه شود. آثار ارسالی نباید در جشنواره دیگری برگزیده شده باشد. هزینه ارسال و دریافت اثر در نمایشگاه به عهده هنرمند است.

در صورت اجرای اثر بر روی بوم، بوم دیپ انتخاب شود. لازم هست به همراه کلیه آثار که در مرحله نهایی ارسال می شود مشخصات کامل شناسنامه ای، نشانی کامل پستی و شماره تلفن ثابت و همراه ارسال شود.

آثار بدون حاشیه (پاسپارتو) پذیرفته نمی شود. دبیرخانه جشنواره حق استفاده از آثار را در رسانه ها و اطلاع رسانی، تبلیغات فرهنگی و نمایش در داخل و خارج از کشور خواهد داشت. دبیرخانه مسئولیتی در قبال ناشی از ارسال نامطلوب آثار و پست نمی پذیرد. تصمیم گیری درباره مسائل پیش بینی نشده بر عهده دبیر جشنواره است.

در خصوص فروش و وقف گروهی آثار برگزیده در این جشنواره نکاتی باید مد نظر قرار بگیرد: ۱- آثار برگزیده به مدت یک هفته در معرض نمایش عموم قرار می گیرد. ۲- آثار توسط شورای هنری جشنواره و هنرمند قیمت گذاری شده و به نفع بیمارستان خیریه تخصصی سرطان به فروش خواهند رسید. ۳- نیمی از مبلغ اثر فروخته شده، وقف بیمارستان خیریه تخصصی سرطان در تهران و نیم دیگر از مبلغ به هنرمند تعلق می گیرد. ۴- وقف کردن نیمی از اثر اختیاری بوده و هنرمند می تواند از فروش اثر خود انصراف دهد. ۵- آثاری که هنرمند از فروش و وقف آنها انصراف داده است یا در نمایشگاه به فروش نرسیده است پس از برگزاری نمایشگاه به فرستنده عودت داده خواهد شد.

به نفرات برتر جوایزی به این شرح تعلق می گیرد: رتبه اول تندیس زرین جشنواره و دیپلم افتخارو ۳ میلیون تومان جایزه نقدی، نفر دوم تندیس زرین جشنواره و دیپلم افتخار و ۵/۲ میلیون تومان جایزه نقدی و نفر سوم تندیس زرین جشنواره و دیپلم افتخار و ۲ میلیون تومان جایزه نقدی، به ۳ نفر از آثار برتر هم تقدیر نامه به همراه ۵۰۰ هزار تومان هدیه نقدی اهداء می شود.

به تمامی هنرمندان راه یافته به نمایشگاه هم گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می شود. لازم به ذکر است آخرین مهلت ارسال تصویر آثار چهارشنبه ۳۱ مرداد خواهد بود و یکم و دوم شهریور آثار منتخب انتخاب و نتایج اعلام می شود. آثار انتخاب شده هنرمندان هم از سوم تا هفتم شهریور دریافت شده و نتایج نهایی هفتم شهریور اعلام می شود.

 

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :