کدخبر : 21244 |

۵۰۰ ملک مخروبه در استان کرمان آماده برای سرمایه گذاری اقتصادی


مدیر کل اوقاف کرمان با اشاره به اینکه موقوفات این استان دارای ظرفیت های فراوانی برای سرمایه گذاری هستند، گفت: قریب به ۵۰۰ ملک مخروبه در استان داریم که هرکدام استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.

به گزارش بقاع نیوز از روابط عمومی  اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان،حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه کرمان در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید بنیاد توسعه و عمران موقوفات کرمان که با حضور مدیر عامل بنیاد موقوفات کشور برگزارشد،ضمن تبریک دهه کرامت گفت:  یکی از کارکردهای مهم وقف، پشتوانه اقتصادی دین می باشد.

   وی افزود: موقوفات زیادی در سالهای متمادی با نیت ترویج دین و برنامه های مذهبی وقف شده اند اما امروز به دلیل عدم توجه چیزی جزء  املاک مخروبه  از آنها برجای نمانده است.

   تدینی تصریح کرد: روایت داریم در وقف باید به گونه ای عمل شود  که اگر واقف زنده شد نتواند ملکش را تشخیص دهدو از همین منظر  مسئله احیاء ورونق دادن موقوفات یک اصل مهم در زنده کردن نام واقف و اجرای نیت وقف می باشد .

   مدیر کل اوقاف استان ادامه داد: باید نگاه اقتصادی در حوزه موقوفات به جایی برسد که هیچ ملکی بلا استفاده نباشد و بتواند ضمن  خدمت  به جامعه تولید ثروت و شغل  کند.

   وی در همین راستا به مخروبه بودن بیش از ۵۰۰ ملک با قابلیت تجاری در کرمان اشاره کرد و گفت: هر کدام از این املاک موقوفه به تنهایی  استعداد یک ظرفیت سرمایه گذاری و ایجاد پروژه اقتصادی را دارند.

    مدیر کل اوقاف استان  ضمن قدر دانی از زحمات مدیریت قبلی بنیاد توسعه کرمان به جهت ساخت پروژه های مهم اقتصادی در موقوفات این  استان تصریح کرد: اوقاف به عنوان متولی وظیفه دارد از هر گونه ضربه و خسارات به املاک موقوفه جلوگیری کند.

  وی گفت: در راستای رویکرد اقدامات سازمانی مهم  اوقاف این اداره کل با  تشکیل دو قرارگاه فرهنگی و قرارگاه اقتصادی فعال در استان برنامه های خود را مدیریت و اجرا می کند .

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :