کدخبر : 16841 |

کلنگ‌زنی ۷۷ پروژه در دهه فجر امسال در سپیدان


صالح مشتاقی‌لار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: شهرستان سپیدان دارای ظرفیت‌های بسیاری است که موهبت‌های طبیعی بسیاری را در خود جای‌داده مانند مارگون، شش‌پیر، چله‌گاه و…، افزون‌بر اینکه نزدیکی به مرکز استان فارس نیز یک امتیاز بزرگ برای سپیدان محسوب شده که باید به همین دلایل توجه ویژه‌ای به آن شود.

وی با اشاره به وجود ۱۳۰ کارخانه صنعتی در سپیدان اظهار داشت: حدود ۲۶ واحد کارخانه آب‌معدنی بزرگ در این شهرستان وجود دارد که دو واحد آن در دهه فجر امسال گشایش خواهد یافت و تنها دو یا سه واحد صنعتی غیرفعال در این منطقه مشاهده می‌شود.

فرماندار سپیدان همچنین گفت:۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستا و ۳۰ درصد نیز در شهر ساکن هستند و این نسبت جمعیت شهری و روستایی را در کم‌تر شهرستانی می‌بینیم و به‌همین دلیل سپیدان جزو مناطق مولد کشور در حوزه‌های کشاورزی و دامداری محسوب می‌شود و در محصولاتی مانند عسل و گردو در کشور سرآمد بوده، افزون‌بر اینکه ۸۰ مزرعه پرورش ماهی نیز در این شهرستان فعال است.

مشتاقی‌لار با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری سپیدان نیز، افزود: علاوه‌بر این مزیت‌ها، شهرستان سپیدان دارای ظرفیت بالای گردشگری بوده که شوربختانه زیرساخت‌های لازم در این حوزه وجود ندارد و برای این کار نخستین چیزی که باید به آن توجه داشت، استقرار اداره میراث فرهنگی و گردشگری است که در حال حاضر تنها یک نمایندگی در این شهرستان داریم و جوابگوی نیاز این منطقه نیست.

وی ادامه داد: برای رونق گردشگری جلسات متعددی را با سرمایه‌گذاران برگزار و نظرات آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم و با ارائه یک فرم خوداظهاری به آنان و تحویل آن، تمام جوانب کار بررسی شد تا مشخص شود که سرمایه‌گذار در چه حدی می‌تواند در این شهرستان کار کند.

فرماندار سپیدان در ادامه نیز به پروژه‌های در دست گشایش در دهه فجر امسال در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در دهه فجر امسال حدود ۶۰ میلیارد تومان پروژه را در دست گشایش و کلنگ‌زنی داریم که درمجموع ۷۷ پروژه را شامل می‌شود که از این تعداد، دو مورد کلنگ‌زنی و بقیه گشایش پروژه است.

این مقام مسؤول افزود: پروژه‌هایی که در این مناسبت میمون کلنگ‌زنی می‌شود شامل میهمان‌سرای شهرداری و المان ورودی شهر هماشهر با اعتبار ۲۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :