کدخبر : 16591 |

اعلام موجودیت مجموعه جهاد اجتماعی «زندگی خوب» با محوریت آسیب‌های اجتماعی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری فارس، همایش «موج مهربانی» با هدف تجدید پیمان و لبیک به دغدغه رهبر معظم انقلاب پیرامون آسیب‌های اجتماعی روز گذشته در تالار تفاهم برگزار شد.
در این همایش که جمعی از فعالان اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای انقلاب اسلامی در آن حضور داشتند، موضوع آسیب‌های اجتماعی به بحث و بررسی گذاشته و بر لزوم گفتمان‌سازی و ایجاد مطالبه ملی در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی تأکید شد.
در همایش «موج مهربانی» همچنین مجموعه جهاد اجتماعی «زندگی خوب» به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در زمینه آسیب‌های اجتماعی اعلام موجودیت کرد و مقرر شد مجمع عمومی و کارگروه‌های رسانه، عملیات، پشتیبانی، علمی و مطالعاتی، نیروی انسانی، پزشکی و مددکاری با محوریت آسیب‌های اجتماعی و با هدف اقدام و عمل در زمینه محرومیت‌زدایی، اجرای طرح‌های جهاد اجتماعی و تلاش در جهت مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و کمک به نهادهای دولتی و حاکمیتی برای کاهش و مهار این آسیب‌ها تشکیل شود.
مهدی اقراریان استاد دانشگاه در این همایش با بیان اینکه اگر دولت اسلامی به معنای اتم کلمه شکل گرفته بود، وضعیت آسیب‌های اجتماعی به این گونه نبود، افزود: در زمینه حل آسیب‌های اجتماعی، طبق منظومه فکری امام و رهبری، کاری می‌تواند منتج به نتیجه مطلوب شود که مردم پای کار آن باشند.
وی با ابراز تأسف از اینکه مسئله و دغدغه حل آسیب‌های اجتماعی هنوز تبدیل به گفتمان نشده است، تأکید کرد: دغدغه حل آسیب‌های اجتماعی باید تبدیل به یک گفتمان و مطالبه ملی از دولت و نهادهای مسئول شود تا در نهایت با مشارکت مردم گره‌ها باز شود.
اقراریان راهبرد استفاده از ظرفیت‌های مردمی را لازمه حل آسیب‌های اجتماعی دانست و با بیان اینکه مسئله آسیب‌های اجتماعی دغدغه جدی رهبر معظم انقلاب است، اضافه کرد: اگر برخی مساجد خلوت است، به این دلیل است که فاقد مساجد خدمت‌محور هستیم در حالیکه مساجد در دوران دفاع مقدس محور و سنگر تحولات بودند لذا امروز نیز مساجد باید محور پاسخگویی به نیازهای مردم و جامعه باشند.

مربوطه به : مساجد

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :