کدخبر : 10063 |

وقف بهترین راه ترویج معارف دینی است


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: دین مبین اسلام توجه ویژه ای به سنت وقف داشته است.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران امروز با حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه جدید آمل دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام ستار علیزاده در این دیدار، افزود: با همکاری خوب اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران برای ۷۴۶ موقوفه مازندران با بیش از ۲۰ هزار هکتار سند مالکیت صادر شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران افزود: امروز مردم با وقف آشنایی خوبی دارند و در این سنت حسنه اهتمام ویژه ای صورت می دهند که برکات ارزنده ای در آن وجود دارد.

حجت الاسلام علیزاده با اشاره به این که دین مبین اسلام توجه ویژه ای به سنت وقف داشته است، بیان داشت: ائمه اطهار (ع) به منظور گسترش فرهنگ ناب دینی در جامعه همواره بر ترویج سنت دینی وقف تأکید داشته اند.

وی با بیان این که وقف بهترین مظهر کمک به همنوعان و کمک به مسائل فرهنگی در جامعه است، اظهار داشت: ظرفیت مسائل فرهنگی، اجتماعی و دینی وقف در جامعه اسلامی بالا است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران وقف را بهترین باقیات الصالحات برای هر انسانی دانست و اظهار داشت: این سنت حسنه نیکوترین سند الهی و بهترین راه برای ترویج معارف دینی در جامعه محسوب می شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : آخرین عناویناخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :