کدخبر : 6810 |
مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه:

استان زنجان قابلیت پایلوت شدن در اجرای برنامه‌های وقفی را دارد


مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: استان زنجان قابلیت پایلوت شدن در اجرای برنامه‌های وقفی را دارد.

به گزارش بقاع نیوزاز زنجان، حجت‌الاسلام شوذب شیری در شورای اداری اوقاف و امور خیریه استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های سازمان اوقاف در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: این سازمان در امر احیای موقوفات اقدامات چشمگیری انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه در این راستا استان‌های مختلف نیز اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند، تصریح کرد: در همین راستا نسبت به بازرسی و نظارت برنامه‌های اجرایی شده در استان‌ها اقدام شده است.
مدیرکل مدیریت عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به انجام برنامه بازرسی محور از ادارات شهرستانی بیان کرد: در این راستا نسبت به بازرسی از استان‌های مختلف با حضور نمایندگانی از حوزه‌های اوقافی و حقوقی، بهره وری اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و … اقدام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از سفر به استان زنجان نیز بازرسی از عملکرد و برنامه‌های اجرایی در استان بوده است، اضافه کرد: در تلاش هستیم که استان زنجان به عنوان پایلوت در برخی از برنامه‌ها انتخاب شود.
شیری با اشاره به ظرفیت‌های خوبی که در استان زنجان ایجاد شده است، افزود: در استان زنجان در مبحث ایجاد مراکز وقفی اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه با وجود ظرفیت‌های موجود می‌توان استان زنجان را معرفی کرد، اظهار داشت: با بسترهای فراهم شده در صدد هستیم تا استان زنجان به عنوان الگویی برای سایر مراکز استانی معرفی شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این جلسه ضمن اشاره به عملکرد یک ساله اوقاف استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر 2 هزار و 400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد.
حجت‌الاسلام علی باقری با اشاره به اینکه موقوفات استان شامل 24 هزار رقبه است، تصریح کرد: طی سنوات گذشته اقدامات چشمگیری در زمینه احیای موقوفات و توسعه آنها صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در این زمینه نسبت به اطلاع‌رسانی و ترویج سنت حسنه وقف اقدام شده است، اضافه کرد: از آغاز سال جاری نیز به تعداد موقوفات استان زنجان اضافه شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: موقوفاتی که با تازگی ثبت شده‌اند، در زمینه ساخت مسجد، توسعه مساجد، ساخت حسینیه، هزینه در امور خیریه و … بوده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سال جاری اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، توسعه موقوفات، حفظ و نگهداری موقوفات و .. از برنامه‌های اوقاف طی سال جاری است.

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :