کدخبر : 5745 |

5 بقعه مهدیشهر آماده خدمات‏رسانی به زائران رضوی شد


به گزارش بقاع نیوز:سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مهدیشهر گفت: پنج بقعه این شهرستان در راستای اجرای طرح میقات الرضا (ع)، آماده خدمات‏رسانی به زائران رضوی شده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‏رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، محسن براتی اظهار داشت: 90 بقعه در استان‏های مختلف کشور زیرپوشش طرح ملی میقات الرضا (ع) قرار گرفته که سهم استان سمنان از این تعداد، 40 بقعه بوده و باید سعی کرد در این بقاع خدمات خوبی به زائران امام هشتم (ع) ارائه شود.

وی تصریح کرد: در شهرستان مهدیشهر نیز پنج بقعه زیرپوشش این طرح مهم ملی قرار گرفته و برای تامین رفاه حال زائران و مسافران حرم امن رضوی در آنها فعالیت‏هایی در دست انجام است.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مهدیشهر ادامه داد: در راستای اجرای طرح ملی میقات الرضا (ع)، اعتبارات و بودجه‏هایی برای تجهیز یا ساخت و ساز در این بقاع اختصاص می‏یابد و در آینده نزدیک، شاهد پیشرفت این بقاع متبرکه خواهیم بود.

براتی با اشاره به فعالیت‏های صورت گرفته در راستای جذب و جلب سرمایه‏گذاری در بقاع متبرکه و موقوفات شهرستان مهدیشهر بیان کرد: 12 مورد از بقاع و موقوفات در این زمینه شناسایی و برای سرمایه‏گذاری اعلام شده است.

وی تصریح کرد: در این حوزه، تاکنون بیش از 10 میلیارد تومان جلب سرمایه‏گذاری داشته‏ایم و در صورت دریافت مجوزهای لازم، به زودی شاهد کلنگ‏زنی اجرای طرح‏های پیش‏بینی شده در این بخش خواهیم بود.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مهدیشهر از احداث درمانگاه تخصصی در شهمیرزاد و خرید تجهیزات پزشکی با پیش‏فاکتور صادر شده به میزان یک میلیارد تومان سرمایه‏گذاری خبر داد.

براتی با بیان اینکه همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز زائران رضوی در استان‏های منتهی به مشهد مقدس به خوبی تامین شود، خواستار افزایش اعتبارات در این بخش به منظور خدمات‏رسانی مطلوب به مشتاقان بارگاه امام هشتم (ع) شد.

وی تصریح کرد: طرح ملی میقات الرضا (ع) می‏کوشد تا سفری امن و آرام را برای زائران حرم امن رضوی رقم بزند و در این راه، همه باید کمک‏کار سازمان اوقاف و امور خیریه باشند.

بر اساس این گزارش؛ طرح میقات‌الرضا(ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در 6 استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود.

همایش ملی میقات‌الرضا(ع) نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دوم بهمن امسال در سمنان برگزار شد.

مربوطه به : معرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :