کدخبر : 5682 |

اوقاف در هزینه‎کرد موقوفات امینانه عمل کرده است


قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه:e31
اوقاف در هزینه‎کرد موقوفات امینانه عمل کرده است
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اوقاف در هزینه‎کرد موقوفات امینانه عمل کرده است.
به گزارش بقاع نیوز از زنجان، عبدالرضا عابد در بازدید از سامانه جامع اطلات موقوفات استان زنجان و GISاظهار کرد: الکترونیکی کردن ثبت اطلاعات موقوفات در سامانه جامع اطلاعات موجب حفظ آنها شده است.
وی با اشاره به اینکه راه‌‍اندازی سامانه جامع اطلاعات موجب اعتماد سازی بیشتر مردم و مشارکت ببیشتر آنها در وقف شده است، اضافه کرد: این سامانه در استان‌های مختلف کشور راه‌اندازی شده است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اطلاعاتی که در سامانه جامع موقوفات ثبت می‌شود، افزود: بر اساس طراحی‌های انجام شده همه اطلاعات موقوفات در این سامانه ثبت و ضبط می‌شود.
وی با اشاره به ثبت اطلاعات مربوط به وضعیت اجاره‌ای موقوفات، اسناد اخذ شده و مشخصات مربوط به موقوفه تصریح کرد: این اقدام یکی از فعالیت‌های اوقاف در حفظ و احیای موقوفات است.
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: همه تلاش همکاران و پرسنل اوقاف تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.
عابد با اشاره به برگزاری مسابقات معتبر قرآنی توسط اوقاف تصریح کرد: این سازمان اوقاف در نوسازی و آبادانی و توسعه اماکن و بقاع متبرکه نیز سهم بزرگی داشته و اقدامات چشمگیری در این زمینه صورت گرفته است.
عابد با تاکید بر اجرای نیات واقفان خیراندیش در هزینه موقوفات اضافه کرد: اجرا و به کارگیری موقوفات در راستای نیت واقفین امری بسیار ضروری بوده و از اهداف عالیه سازمان اوقاف است.
وی با اشاره به عملکرد مثبت اوقاف در زمینه عمل به نیات واقفان تصریح کرد: اوقاف در عمل به نیات واقفان امینانه عمل کرده است.
عابد در ادامه با ارزیابی وضعیت استان زنجان در امر ثبت اطلاعات موقوفات اضافه کرد: استان زنجان در ثبت اطلاعات موقوفات، سامانه Gis و تکمیل اطلاعات رقبات و موقوفات در سامانه جامع کشور موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به جایگاه مطلوب استان زنجان از نظر عملکرد کیفی ثبت اطلاعات موقوفات بیان کرد: این اقدامات یکی از کارهای تاثیرگذار اوقاف استان زنجان است.
زهرا رسولی- خبرنگار بقاع نیوز- زنجان

مربوطه به : اخبار ویژهزنجانمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبار وقفاخبارآخرین عناویناستان زنجان

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :