کدخبر : 5509 |

رسیدگی بیشتر به زوار حرم رضوی به عنوان یک دغدغه ملی مطرح شود


استاندار سمنان گفت: یکی از اولویت‌های اساسی همایش ملی میقات الرضا (ع) این است که لزوم رسیدگی بیشتر به زوار حرم رضوی را به عنوان یک دغدغه و نیاز کشوری و ملی مطرح سازیم.

به گزارش ستاد خبری همایش ملی میقات الرضا (ع)، محمد وکیلی ظهر امروز در گفت‌وگوی مشترک خبری با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با موضوع همایش ملی میقات الرضا (ع) که در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: باید از مدیرکل و دست‌اندرکاران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان برای برگزاری این همایش بزرگ ملی قدردانی کرد.

وی افزود: مردم عزیز کشورمان همه ساله از اقصی نقاط کشورمان برای توسل به امام هشتم (ع) و برآورده شدن حاجات خود با تمام مشکلاتی که دارند، به سمت مشهد مقدس و بارگاه مشعشع این امام همام حرکت می‌کنند و شایسته است خدمات مطلوبی به آنها ارائه شود.e31

استاندار سمنان ادامه داد: مردم استان سمنان در حدود 600 کیلومتر از مسیر تهران- مشهد، زائران بارگاه رضوی را مشایعت می‌کنند و این امر برای این استان و مردم آن افتخاری بس بزرگ محسوب می‌شود.

وکیلی گفت: تا امروز جای همایشی که مسئله خدمات‌رسانی به زوار بارگاه رضوی را به صورت خاص و تخصصی مورد بررسی قرار دهد، خالی بود و خوشبختانه استان سمنان توانست میزبان چنین همایشی آن هم در سطح ملی باشد.

وی تصریح کرد: امیدواریم همایش ملی میقات الرضا (ع) نتایج خوبی با خود به همراه داشته باشد و به تصمیمات مطلوبی منجر شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از بیش از یک ماه پیش در تدارک برگزاری همایش ملی میقات الرضا (ع) هستند، بیان کرد: همه مسئولان استان و مدیران استانداری سمنان بسیج شده‌اند تا این همایش به خوبی برگزار شود.

وکیلی بیان داشت: در قالب همایش ملی میقات الرضا (ع) تلاش خواهد شد تا شرایط را برای خدمات‌رسانی بهتر به زوار فراهم آوریم و زیرساخت‌های مورد نیاز را به منظور سفر آسان‌تر زائران بارگاه رضوی مهیا سازیم.

وی افزود: صدا و سیما و رسانه‌ها در برهه کنونی باید توجه ویژه‌ای به برگزاری همایش میقات الرضا (ع) داشته باشند تا بدین وسیله سرمایه و اعتبار مورد نیاز به استان سمنان اختصاص یابد و شاهد رشد و شکوفایی این استان باشیم.

استاندار سمنان افزود: یکی از اولویت‌های اساسی همایش ملی میقات الرضا (ع) این است که لزوم رسیدگی بیشتر به زوار حرم رضوی را به عنوان یک دغدغه و نیاز کشوری و ملی مطرح سازیم و همه را بسیج کنیم تا در این راستا منشأ خیرات و فعالیت‌های اثرگذار باشند.

مربوطه به : اخبار ویژهمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :