کدخبر : 5301 |

ساخت مجتمع اداری، خدماتی و درمانی موقوفه در خدابنده


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده خبر داد
ساخت مجتمع اداری، خدماتی و درمانی موقوفه در خدابنده
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از ساخت مجتمع اداری، خدماتی و درمانی موقوفه در خدابنده خبر داد.
به گزارش بقاع نیوز؛ حجت‌الاسلام حسن رضا محمدی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: این هفته فرصت مناسبی برای وحدت و همدلی همه مسلمانان است.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مناسبتی در این هفته تصریح کرد: برگزاری مراسم جشن از جمله این برنامه‌ها است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده در ادامه با ارائه گزارشی از تعداد موقوفات شهرستان خدابنده بیان کرد: بر اساس آمار تعداد رقبات شهرستان خدابنده بیش از 11 هزار مورد است.
این مسئول با توضیح اینکه برزگترین موقوفه استان یعنی شهر قیدار نبی (ع) در خدابنده واقع شده است، افزود: ویژگی منحصر به‌فرد شهر قیدار نبی (ع) این است که به صورت شش دانگ موقوفه است.
محمدی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اوقاف در راستای استفاده از ظرفیت شهر قیدار نبی (ع) تصریح کرد: در این راستا تلاش می‌شود با بهره‌گیری از ظرفیت موقوفات نسبت به بهره‌مندی مردم اقدام شود.
وی با اشاره به ساخت تالار احسان در این شهرستان اضافه کرد: تالار مذکور به منظور ایجاد زمینه لازم برای ازدواج آسان جوانان احداث می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده پیشرفت فیزیکی این تالار را بیش از 80 درصد اعلام کرد و گفت: تا کنون 8 میلیارد ریال برای ساخت این تالار هزینه شده است.
این مسئول همچنین با اشاره به ساخت مجتمع اداری، خدماتی و درمانی در شهرستان خدابنده اظهار کرد: این مجتمع در هفت طبقه در حال ساخت است.
محمدی طبقات این مجتمع را شامل دو پارکینگ، دو طبقه تجاری و سه طبقه خدماتی عنوان کرد و افزود: واقف این محل بلغای خاتون موقوفه حضرت قیدار نبی (ع) است.
وی با اشاره به طرح توجیهی پیشنهادی این مجتمع تصریح کرد: احداث 70 واحد تجاری، پارکینگ عمومی به گنجایش 270 خودرو از طرح‌های پیشنهادی در نظر گرفته شده برای این طرح است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با توضیح اینکه مساحت موقوفه مذکور 27 هزار متر مربع است، افزود: کاربری این موقوفه تجاری، اداری، خدماتی و درمانی است.
این مسئول با اشاره به نیت واقف این محل تصریح کرد: توسعه حرم مطهر قیدار نبی (ع)، هزینه در امور طلاب حوزه علمیه و کمک به فقرا از نیات واقف این محل است.
محمدی خاطر نشان کرد: به علت قرار گرفتن مجتمع در مرکز شهر و نبود پارکینگ عمومی با طبقات و قیمت اجاره بالای واحدهای تجاری این مکان، محل مناسبی برای ساختمان و در نتیجه سرمایه‌گذاری و سوددهی بالا است.
وی در ادامه ساخت ترمینال وقفی در شهرستان خدابنده را از دیگر اقدامات مطلوب اوقاف در بهره‌گیری از ظرفیت و توسعه موقوفات عنوان کرد و اظهار داشت: این ترمینال در جنوب شهر قیدار نبی (ع) ساخته خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای ساخت این ترمینال از محل عواید موقوفات تامین می‌شود، اضافه کرد: زمین در نظر گرفته شده برای ساخت نیز یک هکتار است.

مربوطه به : اخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :