کدخبر : 3999 |

همایش بزرگداشت امامزادگان مازندران برگزار می شود


بقاع نیوز:معاون فرهنگی اداره کل اوقاف مازندران گفت: همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان مازندران با سخنرانی نماینده ولی فقیه در امامزاده ابوطالب(ع) زیراب برگزار می شود.

م حجت الاسلام مسعود قربانی در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز  گرامیداشت ایام دهه کرامت و روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان ، افزود: این دهه بهانه ای است تا جایگاه عظیم و رفیع این بزرگواران واجب التعظیم در جامعه تبیین شود.

وی با بیان اینکه در تمام طول سال تکریم و بزرگداشت امامزادگان، واجب است، افزود: جامعه مسلمان ایران برای امامزادگان احترام ویژه ای قائل می باشند.
حجت الاسلام قربانی با بیان اینکه حضور این فرزندان اهل بیت(ع) در ایران باعث گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) در جای جای این مرز و بوم گشته است، افزود: در حقیقت ما دینداری خود را مدیون این عزیزان هستیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف مازندران با اشاره به ولایتمداری و تشکیل اولین حکومت تشیع در سرزمکین علویان گفت: از جمله علل اصلی برپایی اولین حکومت تشیع در مازندران و ولایتمداری مردم این استان حضور امتامزادپگان و سادات جلیل القدر بوده است که ما به این افتخار می نماییم.

قربانی با بیان اینکه با هدف تجلیل و فرهنگ سازی این امر مبارک گفت:مراسم تکریم و بزرگداشت امامزادگان استان مازندران که این استان رتبه دوم از نظر دارا بودن امامزادگان در سطح کشور را داراست،در آستان مقدس امامزاده ابوطالب (ع) زیراب شهرستان سوادکوه در روز یکشنبه 16 شهریور برگزار می گردد.

حجت الاسلام قربانی با بیان جزئیاتی از این مراسم، افزود: سخنرانی نماینده ولی فقیه حضرت آیت اله طبرسی ، مولودی خوانی ، پخش کلیپ معرفی امامزادگان و فعالیتهای فرهنگی ، نمایشگاه اهمیت و منزلت امامزادگان و تجلیل از خادمان ، هیئات امناء ، مدیران و مسولین مراکز قرآنی فرهنگی و خیرین بقعه ساز و حضور مسئولین استانی و شهرستان و بویژه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از جمله برنامه های این همایش است.

مربوطه به : اخبار ویژهآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :