کدخبر : 1223 |

مساعدت بیش از 97 میلیارد ریال به اماکن مذهبی مازندران


مساعدت بیش از 97 میلیارد ریال به اماکن مذهبی مازندران
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): مدیر کل اوقاف مازندران از مساعدت بیش از نود و هفت میلیارد ریال به اماکن مذهبی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان مازندران حجت الاسلام سهرابی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری امامزادگان با اشاره به اهمیت امامزادگان و مساجد در سطح جامعه گفت: از جمله دلایل اصلی برای راهیابی و دستیابی به معنویت و ارتباط با خداوند متعال برای هر مسلمان مکان و شرایط موجود در آن مکان می باشد و اماکن مذهبی و دینی جزو اعتقادات همه ما است می توانیم در این اماکن با معبود خود ارتباط برقرار نمائیم.
وی افزود: فراهم نمودن زمینه لازم برای قرب الهی نیاز به همت و تلاش همه جانبه دارد و بویژه بخواهیم نسل جوان و نوجوان را به مساجد و اماکن مذهبی و امامزاده ها سوق دهیم باید فضای لازم در این اماکن بهتر و به روز باشد.
مدیر کل اوقاف مازندران گفت: برای امر بازسازی – احداث – تعمیر و مرمّت و تجهیز این اماکن در سال گذشته مبلغ نود و هفت میلیارد و چهارصد و هشتاد و پنج میلیون و سی و دو هزار ریال از سوی این اداره کل در اختیار امامزادگان و مساجد و حسینیه و مصلی ها قرار گرفته و مساعدت شده است.
سهرابی خاطر نشان کرد: از مجموع این اعتبارات مبلغ 23/015/000/000 ریال از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه و مبلغ 74/470/032/000 ریال از سوی استانداری جذب شده است.
سیف اله سهرابی افزود: این اعتبارات در سال 90 در مجموع به 1863 مسجد ، 707 امامزاده و بقعه متبرکه ، 216 حسینیه و 82 حوزه علمیه – فاطمیه و مصلی پرداخت شده است.
وی در پایان اظهار داشت با توجه به اینکه مازندران دارای بیش از 4400 مسجد و 1300 امامزاده و 3700 اماکن مذهبی دیگر دارد نیاز به اعتبارات بیشتری دارد که نیاز به همّت مسئولین و خیّرین می باشد.

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :