کدخبر : 1202 |

طرح نشاط معنوی در حرم هلال بن علی(ع) …


طرح نشاط معنوی در حرم هلال بن علی(ع) و 1270 بقعه متبرکه کشور آغاز شد
پایگاه خبری امامزادگان (بقاع نیوز): معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: همزمان با فرارسیدن فصل تابستان، طرح نشاط معنوی در حرم هلال بن علی(ع) و یک هزار و 270بقعه متبرکه کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: همزمان با فرارسیدن فصل تابستان، طرح نشاط معنوی در حرم هلال بن علی(ع) و 1270 بقعه متبرکه کشور آغاز شد.

حجت الاسلام احمد شرفخانی با اشاره به وجود بیش از هشت هزار و 500بقعه متبرکه در سطح کشور گفت: 1271 بقعه از بقاع متبرکه برای اجرای این طرح در تابستان جاری انتخاب شده است.

وی با اشاره به برگزاری این طرح در 816 بقعه متبرکه کشور در سال گذشته تصریح کرد: پس از برگزاری این طرح در سال گذشته و برگزاری نشست هایی برای آسیب شناسی و بررسی چگونگی عملکرد طرح، ‌تصمیم گرفته شد که متون آموزشی مناسب و هماهنگ با فضای تابستانه و همسو با نیازهای علمی،‌اخلاقی،‌تربیتی و دینی نوجوانان و جوانان برای امسال فراهم شود.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، طراحی کتاب الفبا تا خدا برای مقطع ابتدایی، 30 نشانه یک راه برای مقطع راهنمایی و نردبان ها و پرتگاه های زندگی برای دانش آموزان مقطع دبیرستان و همچنین کتاب راهنمای تدریس این 3 کتاب برای مربیان طرح را از جمله تغییرات کیفی این طرح نسبت به سال گذشته دانست.

شرفخانی متون آموزشی کتاب نردبان ها و پرتگاه ها را شامل رذایل و فضایل اخلاقی هچون دوستیابی، ارتباط دختر و پسر، احکام تقلید، حجاب و عفاف و آرامش عنوان کرد و افزود: علاوه بر این مباحث، ‌برای جلب توجه و تمرکز نوجوانان فعالیت هایی با عنوان کار در خانه نیز طراحی شده تا باعث تفکر و آشنایی بیشتر نوجوانان با این مطالب شود.

وی مدت زمان برگزاری این طرح را 30 روز عنوان کرد و افزود: به همین دلیل تعداد آیات انتخاب شده برای هر کتاب 30 آیه از قرآن کریم است که بلافاصله پس از هر آیه، ‌داستانها، ‌حکایتها و روایات مربوط به آیه،‌ کلاس های قرآن و معارف و معماها و مسابقات قرآنی با محوریت همین آیات طراحی شده و مطابق با نیاز سنی مخاطبان عرضه شده است.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به تصادف زمانی اجرای این طرح با ماه مبارک رمضان اذعان داشت: بر اساس تلاشهای انجام گرفته در سال جاری، قرار بر این است که مربیان تا پایان ماه رمضان در بقاع متبرکه حضور داشته باشند و برنامه های پیش بینی شده در طرح تابستانی نشاط معنوی را به صورت گروهی و کارگاهی و هماهنگ و همسو با ماه مبارک رمضان انجام دهند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تأکید بر لزوم همکاری رؤسای اوقاف و امور خیریه و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه تصریح کرد: اجرای طرح تابستانی نشاط معنوی با توجه به دستورالعمل های ابلاغی این طرح،‌با ایجاد پیوند بین نوجوانان و جوانان با بقاع متبرکه می تواند در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و توجه به تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری گامی بلند بردارد.

حجت الاسلام شرفخانی همچنین از اعضای هیئت امنا و خادمان افتخاری آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) خواست با تلاش و جدیت هر چه بیشتر برای برگزاری طرح تابستانی نشاط معنوی در این بقعه متبرکه، با تهاجم و شبیخون فرهنگی که علیه کشور مقابله کنند.

ثبت نام کاروان پیاده روی “از هلال تا جمکران” آغاز شد

در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت ولی عصر(عج) ثبت نام کاروان پیاده روی “از هلال تا جمکران” آغاز شد.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: علاقه مندان حضور در این کاروان می توانند با مراجعه به دفتر پایگاه اطلاع رسانی هلال نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

یداله افروز هدف از برپایی این کاروان را پاسداشت فرهنگ مهدویت و انتظار عنوان کرد و افزود: این کاروان صبح روز 14تیرماه پس از زیارت حرم حضرت محمد هلال(ع) فرزند بلافصل امیرمؤمنان(ع)، حرکت خود را به سوی مسجد مقدس جمکران آغاز می‌کند.

وی افزود: کاروان پیاده منتظران مهدی(عج) برای چهارمین سال متوالی به همت جمعی از جوانان و با همکاری آستان مقدس حضرت محمد هلال بن‌علی‌(ع) عازم مسجد مقدس جمکران می‌شود.

افروز تاکید کرد: چشم انتظاران ظهور در قالب این کاروان، با عبور از شهرهای نوش‌آباد، محمدآباد مشکات، سفید‌شهر، آب شیرین و سن‌سن در روز نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران حضور خواهند یافت.

وی ختم 10هزار صلوات، مسابقه عکاسی و دل نوشته، قرائت دعای عهد، سخنرانی، مداحی و منقبت‌خوانی امام زمان(عج) و برپایی نماز امام زمان(عج) را از جمله برنامه‌های مذهبی و فرهنگی این کاروان عنوان کرد.

افروز افزود: این کاروان در سال گذشته نیز با حضور بیش از 200 نفر از مردم آران و بیدگل راهی جمکران شد.

آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، یکصد کیلومتری شهر مقدس قم واقع شده است.

 

مربوطه به : اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :