کدخبر : 1126 |

امام هادی(ع) مامن امن الهی نزد آدمیان است


قم /گروه خبرهای دریافتی

حجت الاسلام و المسلمین گنجی:

امام هادی(ع) مامن امن الهی نزد آدمیان است

پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):استاد حوزه و خطیب توانا در رابطه با جایگاه امام هادی علیه السلام، گفت: امام هادی علیه السلام با تمام غربت خود آشنای همه ی انسان ها و مامن امن الهی برای آنها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت السلام و المسلمین گنجی شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت امام هادی علیه السلام که در آستان مقدس برادر ایشان، امام زاده موسی مبرقع علیه السلام و با حضور مسئولان اوقاف و امور خیریه استان و عزادارن و شیعیان امام هادی علیه السلام برگزار شد، اظهار داشت: بزرگ ترین انحراف در اسلام پس از رحلت پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم، انحراف از مسیر ولایت بود.

 وی با بیان اینکه خداوند در آیات و روایات مختلف امامان را معرفی کرده بود، عنوان کرد: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم جانشینان دوازده گانه خود را با نام کامل و القاب ایشان، معرفی کرده بود اما مردم جاهل، به دلیل دنیا طلبی و قدرت طلبی مسیر ولایت را رها کردند.

این استاد حوزه در ادامه ی سخنان خود افزود: با اینکه حضرت امام زاده موسی مبرقع علیه السلام برادر امام هادی علیه السلام بودند اما مدام ایشان را مرجع دینی خود و رهبر خود می دانست و از ایشان پیروی می کرد که این موضوع بیانگر شان و جایگاه حضرت موسی مبرقع علیه السلام است.

 وی با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره یک یادگار ارزشمند از امام هادی علیه السلام است، خاطر نشان کرد: تاکنون ابعاد مختلف شخصیتی امام هادی علیه السلام کشف نشده است و شیعه باید برای شناخت ائمه اطهار علیهم السلام زیارت جامعه کبیره را قرائت کند.

 حجت الاسلام و المسلمین گنجی در ادامه با اشاره به هتاکی های اخیر دشمنان اسلام به امام هادی علیه السلام، اعلام کرد: امام هادی علیه السلام مامن امن الهی نزد آدمیان است و با تمام غربت خود، آشنای همه شیعیان هستند و شافع روز جزای انسان های گناهکار است.

 وی در پایان با بیان اینکه امام هادی علیه السلام مرجع علمی دوران خود و همه ی زمان ها است، اظهار داشت: مکتب علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی ما برگرفته از ائمه اطهار است و هیچ مکتب و مذبی اینچنین مرجع ارزشمند و کارآمدی ندارد.

 انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :