کدخبر : 1110 |

جوابیه اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به خبر صراط نیوز


جـــوابیــه
 
جوابیه اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به خبر صراط نیوز
پایگاه امامزادگان(بقاع نیوز):داره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران با ارسال جوابیه خبردرج شده در روز چهار شنبه توسط سایت صراط نیوز در خصوص کج سلیقگی اوقاف تهران را پاسخ گفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران متن جوابیه  ارسالی به  پایگاه صراط نیوز به این شرح می باشد :
الف) رسالت هر رسانه درج و انتقال اخبار به دور از رفتار و برداشت شخصی می‌باشد و جدای مسایل قانونی؛ بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسالت هر رسانه انعکاس اخبار دور از دخل و تصرف شخصی در اصل خبر می‌باشد .
ب) سازمان اوقاف از جمله نهادهایی است که نماینده محترم ولی فقیه سرپرستی آن را به عهده دارد و زیر نظر ولی فقیه اداره می‌شود . انتساب مطالب غیر واقع همراه با فضاسازی از جانب افرادی که داعیه ولایتمداری دارند دور از انتظار است .
ج) ارتباط دادن آنچه در خبر ارائه شده با مسأله اهانت به ساحت مقدس امام هادی(ع) کاملاً حاکی از یک فضاسازی هدفمند است چرا که این دو مسئله هیچ ارتباطی با هم ندارند و سازمان اوقاف از ابتدای مسئله نسبت به صدور بیانیه در محکومیت هتک حرمت حضرت امام هادی(ع) اقدام نموده و فعالیت‌های گسترده‌ای را در آستانه شهادت آن امام همام در برنامه خود قرار داده است.
د) از امور مسلم که جستجوی اجمالی در بین اخبار روزانه مهر تاثیری بر آن می زند این است که اداره کل اوقاف استان تهران در حال حاضر یکی از داعیه داران فرهنگی خصوصاً در موضوع ترویج فرهنگ و معارف معصومین (علیهم‌السلام) است و امروزه از جمله بزرگترین مجالس مذهبی که با حضور پرشور مردم در تهران برگزار می شود مجالسی است که در سطح بقاع متبرکه اجرا می‌شود و اوقاف استان تهران با جهت دهی به نذورات مردمی و موقوفات خیرین در این راستا از هیچ تلاش و حمایتی فرو گذار نکرده است.
ه)هیأت محترم ریحانه الحسین(ع) که کمتر از 2 سال است برنامه‌های خود را در آستان مقدس امامزاده حمیده خاتون(س) و سید جعفر(ع) برگزار می‌کند متأسفانه علیرغم جلسات هماهنگی و تعهدات قبلی بارها اقدام بر اموری خارج از شئون امامزاده از قبیل کف زدن در کنار ضریح مطهر ، نشستن پشت به ضریح ،            سینه زدن به صورت لخت شدن اجباری و … نموده است که این مطالب به نظر غالب مراجع عظام تقلید            جایز نبوده و علی رغم تذکرات متعدد مسئولین محترم هیات حاضر به رعایت موارد یاد شده نشده‌اند.
و)علیرغم کارشکنی‌های مسئولین محترم هیات و عدم همکاری با مسئولین آستان مقدس در شب اول فاطمیه ، اداره اوقاف استان تهران به خاطر حفظ آرامش و جلوگیری از هر گونه سوء برداشت ، از برگزاری جلسات ممانعت ننمود حتی هماهنگی‌های بعمل آمده با شبکه تهران جهت انعکاس برنامه آستان و ویژه برنامه یاس نبوی بی اثر شده و به خاطر فضای نامطلوب مجلس ، شبکه تهران از پخش برنامه امتناع ورزید.
ی)آنچه بعنوان ممانعت از تخلیه وسائل هیات مطرح شده کذب محض است و مسئولین هیات کلیه وسایل خود را از آستان خارج کرده‌اند که صورتجلسه آن موجود است .
در خاتمه ضمن اعتراض مجدد به اقدام پایگاه خبری صراط در انتشار این خبر کذب،این اداره کل پیگیری حقوقی موضوع را از مراجع قضائی حق قانونی خود دانسته و جهت تنویر افکار عمومی چند سوال در خصوص این اقدام از مسئولین محترم این سایت دارد .
1-مگر غیر از آن است که حرمت امامزاده به متولی آن می باشد و چگونه با برنامه هایی خارج از شأن امامزادگان توسط هیأت مذکور بی احترامی به آن بزرگواران می شود ؟
2-آیا این خواسته که برنامه های اجرا شده در امام زادگان با هماهنگی تولیت آن باشد ، خواسته نابجا و خلاف شأن می باشد ؟
3-یقیناً حفظ شأن امامزادگان و نوادگان معصوم نیز در مرتبه و ادامه حفظ حرمت و شأن معصوم می باشد و چگونه این شئون در امامزادگان حمیده خاتون(س) و سید جعفر(ع) از طرف هیأت مذکور حفظ نمی شود؟

مربوطه به : اخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :