کدخبر : 34687 |

اجرای مرحله دوم بازسازی بنای تاریخی امامزاده عباس(ع) خمین


رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین گفت: مرحله دوم عملیات بازسازی، استحکام‌بخشی و مرمت دیواره‌های ضلع غربی بنای تاریخی امامزاده عباس(ع) روستای رباط ارجمند این شهرستان خمین کلید خورد.

به گزارش بقاع خبر،روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی ،«علی مشهدی» افزود: اعتبار پیش‌بینی شده برای این دوره از بازسازی این بنای تاریخی ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: استحکام‌بخشی پی دیوارها، دیوار چینی و مرمت قسمت‌های آسیب‌دیده از برنامه‌ها و اقدامات این دوره از بازسازی امامزاده عباس(ع) است.

️رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمین با بیان اینکه مرحله نخست مرمت این بنای تاریخی در آبان ماه پارسال انجام شد، اظهار داشت: عملیات آواربرداری جانبی حدود ۲۰۰ تن نخاله و استحکام بخشی پی و دیوار چینی به مساحت ۱۵۰ متر مربع از این بنای تاریخی در سال گذشته اجرا شد.

️مشهدی افزود: با توجه به گذر زمان، خشتی بودن این بنای تاریخی مذهبی و وجود رطوبت در زمین‌های کشاورزی مجاور بنا، استحکام بخشی پی‌های ساختمان و بهسازی نمای آن ضروری است.

بنای تاریخی امامزاده عباس(ع) خمین مربوط به دوره صفویه است و در سال ۱۳۸۵ با شماره ۱۶ هزار و ۴۴۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

خمین زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی است که در ۶۱ کیلومتری اراک قرار دارد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

مربوطه به : أماكن مذهبيامامزادگانآخرین خبراخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :