کدخبر : 34470 |

امضای تفاهم‌نامه بین اوقاف و بنیاد مسکن/ از بازنگری طرح‌های‌ هادی تا صدور سالانه 10 هزار سند وقفی


مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه از امضای تفاهم‌نامه مشترک بین این سازمان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در موضوعاتی همچون بازنگری در طرح هادی موقوفات روستایی، اجرای پروژه‌های مشترک عمرانی و تثبیت سند موقوفات در روستاها و شهرهای زیر 25 هزارنفر جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مجتبی باقرزاده در گفتگویی در همین زمینه گفت: در تفاهم‌نامه مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تفاهم‌نامه قبلی که مدت آن به پایان رسیده بود با برگزاری جلسات مشترک متعدد و بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث حقوقی ثبتی و اوقافی به روزرسانی شده و خلاء ها و ابهامات تفاهم‌نامه قبلی نیز برطرف شده و مفاد آن پیرامون موضوعات مختلف اعم از بازنگری در طرح هادی موقوفات روستایی، اجرای پروژه‌های مشترک عمرانی، تثبیت سند مالکیت موقوفات و اماکن مذهبی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و همچنین تفکیک و تغییر کاربری و الحاق به بافت اراضی وقفی در راستای قانون ساماندهی به امضای رٶسای دو سازمان رسیده و از ابتدای سال جاری جهت اجرایی شدن به ادارات کل استانی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: مقرر شده کارگروه مشترکی هم به صورت شهرستانی و استانی در این زمینه شکل بگیرد و کارگروه ستادی هم به صورت ماهانه و فصلی عملکرد استانها را رصد و تعیین تکلیف موضوعات اختلافی را بررسی و تصمیم‌گیری کند.

باقرزاده یادآور شد: این تفاهم‌نامه بخشهای مهمی را در بر می‌گیرد و حوزه‌های مختلف سازمان اوقاف از جمله معاونت اوقافی، حقوقی و ثبتی از قبیل اداره کل اجارات و امور اوقافی واسناد و ثبتی و همچنین معاونت بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه با آن سر و کار خواهند داشت.

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و با فعال کردن کارگروه‌های استانی سراسر کشور ان شاء الله شاهد نتایج مثبت این تفاهم‌نامه در سال جاری و سال‌های آینده در زمینه بازنگری طرح‌های هادی، اجرای پروژه‌های مشترک، تولید مسکن و صدور اسناد وقفی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت خواهیم بود.

باقرزاده افزود: طبق برنامه پیش‌بینی شده در قالب این تفاهم‌نامه در هر سال حدود 10 هزار سند مالکیت برای موقوفات و اماکن مذهبی سراسر کشور صادر خواهد شد.

وی همچنین به همکاری مشترک این دو دستگاه برای بازسازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی اشاره کرد و گفت:این تفاهم‌نامه حاصل همدلی و تعامل سازنده سازمان اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و قطعا باعث توسعه، پیشرفت و تسریع اهداف و ماموریت‌های این دو دستگاه خواهد شد.

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :