کدخبر : 34002 |

عدم پذیرش شرط مالکان برای واگذاری زمین در طرح راه امامزاده سیاهدشت فاروج


مدیر اوقاف و امور خیریه فاروج گفت: برای مناسب و ایمن سازی راه رسیدن به بنای امامزاده جعفر(ع) و اقع در ورودی روستای سیاهدشت، نیاز به واگذاری زمین بود که شرط مالکان برای انجام آن پذیرفته نشد.

به گزارش بقاع خبر، امامزاده شاخص شهرستان، در ابتدای روستای سیاهدشت واقع شده که زیر ساخت‌های مناسبی در بنای این امامزاده ایجاد شده است.

وی افزود: مسیر ورودی به این بنا، بی‌خطر نیست و خطرات آن در شب بیشتر نیز می‌شود.

رحیمی گفت: شرط مالکان برای واگذاری زمین برای این طرح، دریافت کاربری تجاری برای یک واحد در این زمین‌ها بود که متولیان جهاد کشاورزی با این درخواست موافقت نکردند.

مدیر اوقاف و امور خیریه فاروج  با بیان اینکه بازگشایی محور گام بلندی است که در ارتقای شاخص‌های این بنا تا ۵۰ درصد کمک می‌کند افزود: با توجه به ثبت زمین‌های این محور با عنوان باغ، جهاد کشاورزی در خصوص تغییر کاربری برای این ۱۷ مالک مخالفت کرده است.

وی با اشاره به وجود راه خاکی از سمت فاروج به این بنا که هر ساله افراد بسیاری از آن برای رسیدن به این امامزاده استفاده می‌کنند و بسیاری از همایش‌های پیاده روی در این محور پیش بینی می‌شود، گفت:  امیدواریم قرار گرفتن این محور به عنوان جاده سلامت، زمینه ارتقای آن را به شرایط مناسب تر فراهم کند.

بارگاه امام زاده جعفر از نوادگان حضرت امام حسن (ع) در قسمت شمال سیاهدشت و در ۸ کیلومتری جنوب شرقی شهر فاروج واقع است که به آقا امام معروف است و فاصله آن تا جاده آسیایی ۴ کیلومتر است.

بارگاه این امام‌زاده دو مناره و یک گنبد طلایی دارد؛ ضریح آن هم از داخل آیینه کاری و بر روی آن از نقوش و آیات قرآنی استفاده شده است.

آیینه و کاشی کاری این فضا هم می تواند علاقه مندان به معماری اسلامی را جذب کند.

گلزار ۲۷ شهید این دهستان و روستاهای دیگر شهرستان در فضای امامزاده واقع شده است.

منبع: ایسنا

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیسیر و سفرفضای مجازیامامزادگانآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :