کدخبر : 33964 |

برگزاری 11 مراسم شاخص ترتیل‌خوانی رمضان در بقاع متبرکه قم


رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان قم گفت: 11 مراسم شاخص ترتیل‌خوانی قرآن کریم به مناسبت ماه رمضان و به میزبانی بقاع متبرکه در حال برگزاری است.

به گزارش بقاع خبر از استان قم، سید محمد صالح‌نژاد با اشاره به برپایی محافل و مجالس ترتیل‌خوانی قرآن کریم در بقاع متبرکه به مناسبت ماه رمضان اظهار کرد: جزءخوانی روزانه قرآن در اماکن مقدسه در سه بخش بعد از نماز ظهر و عصر، پیش از افطار و شب صورت می‌گیرد.
وی افزود: بقاع متبرکه‌ای که مراسم ترتیل‌خوانی در آنها هر روز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار می‌شود شامل آستان مقدس امامزادگان جعفر شهید(ع)، جمال‌الدین(ع)، علی بن جعفر(ع) و موقوفه عربشاهی در کهک هستند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در این مراسم علاوه بر ترتیل‌خوانی قرآن، نکات تفسیری هم ارائه می‌شود گفت: همچنین حضور حافظان قرآن کریم در این ویژه برنامه‌ها با هدف ترویج و تبلیغ مسئله حفظ کلام وحی پُر رنگ‌تر است.
وی ادامه داد: در چهار بقعه و مسجد استان قم نیز مراسم جزءخوانی قرآن کریم پیش از افطار برنامه‌ریزی شده که شامل مسجد جامع و آستان مقدس امامزادگان سید علی(ع)، موسی مبرقع(ع) و زینب خاتون(س) شهر کهک هستند.
صالح‌نژاد با بیان اینکه تفسیر جزء قرائت شده، اقامه نماز و ضیافت افطاری ساده، بخش‌های دیگر این مراسم را تشکیل می‌دهند عنوان کرد: زمان شروع مراسم در چهار مکان یاده شده، هر روز حوالی ساعت 18:30 است.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم به مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم در نوبت شب اشاره و خاطرنشان کرد: آستان مقدس امازادگان حمزه(ع) و ابراهیم و محمد(ع) دو بقعه‌ای هستند که جمع‌خوانی شبانه ماه مبارک رمضان را میزبانی می‌کنند.
وی گفت: همچنین ترتیل‌خوانی ویژه خواهران هر روز از ساعت 11 در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و محمد(ع) برگزار می‌شود.
صالح‌نژاد با بیان اینکه محافل قرآنی متعددی هم در طول ماه رمضان امسال و به میزبانی بقاع متبرکه امامزادگان پیش‌بینی شده است گفت: برای تشویق نوجوانان و جوانان به شرکت در این مجالس، هدایایی به رسم یادبود و بر اساس قرعه‌کشی به شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: برای رونق هر چه بیشتر محافل و مجالس قرآنی و جمع‌خوانی، سعی شده از قاریان برجسته و مشهور استان و کشور برای حضور در این مراسم دعوت شود.

انتهای پیام/

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیمناسبت هاآخرین خبراخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبار

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :