کدخبر : 33935 |

استفاده از «وقف پول» برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر استفاده از «وقف پول» برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، گفت: تعدد کشورها در مسابقات بین‌المللی قرآن باعث توسعه جغرافیایی فعالیت‌های قرآنی در جهان اسلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (17 فروردین) در جلسه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم که در ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: بودجه کار را حل نمی‌کند؛ همت، جهت‌گیری برنامه‌ای و پیگیری در مسیر تعلیم و تربیت قرآنی کارها را حل می‌کند؛ نخبگان قرآنی باید جهادگونه پای کار بایستند.

وی با اشاره به حدیث «من کان لله کان الله له»، تاکید کرد: نگاه انگیزشی در نخبگان قرآنی و حلقه‌های قرآنی باید تغییر کند تا اتفاقات خوبی بیفتد؛ اگر قرآنی‌ها با خدا معامله کنند، توقع رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه فعالیت‌های قرآنی محقق می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: خوشبختانه مسابقات بین‌‎المللی قرآن به گونه‌ای رقم خورده که کشورهای مختلف از جمله کشورهای آفریقایی از آن استقبال کرده‌اند؛ تعدد کشورها در مسابقات بین‌المللی قرآن باعث توسعه جغرافیایی فعالیت‌های قرآنی در جهان اسلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر برگزاری کرسی‌های تلاوت قرآن کریم در بقاع متبرکه و امامزادگان، افزود: ما می‌توانیم در 2 هزار بقعه متبرکه ساماندهی کرسی‌های قرائت و تلاوت قرآن کریم را داشته باشیم؛ فعالیت‌های قرآنی را در فضاهای کالبدی اینچنینی توسعه خواهیم داد؛ همچنین سعی می‌کنیم تا بین حلقه‌های قرآنی رقابت ایجاد کنیم تا موجب پیشرفت حلقه‌ها شود.

وی با تاکید بر استفاده از «وقف پول» برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی، گفت: سرمایه‌گذاری با تضمین اصل امکان‌‌پذیر است و اگر در قالب وقف پول کار کنید، اتفاق خوبی می‌افتد؛ با استفاده از وقف پول با مبلغی اندک هم می‌شود در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی قدم برداشت؛ حلقه‌های قرآنی باید در زمینه وقف پول برای توسعه فعالیت‌های قرآنی کار ترویجی انجام دهند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درخصوص فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها تصریح کرد: سه سال است که به‌صورت جدی فعالیت‌های دانش‌بنیان در سازمان انجام می‌شود؛ به‌صورت جدی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) «يا هِشامُ، إنّ العَقلَ معَ العِلمِ»، خاطرنشان کرد: طراحی درست، علم درست هم می‌خواهد؛ برنامه توسعه فرهنگ قرآنی، برنامه‌ای بسیار پیچیده است؛ شما باید معلومات مورد نیاز در خصوص توسعه حفظ قرآن را تکمیل کنید؛ باید بررسی کنیم که سرمایه اجتماعی قرآنی را چگونه توسعه دهیم.

در این جلسه «حمید مجیدی‌مهر» در حکمی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی به‌عنوان دبیر ستاد راهبری حفظ قرآن کریم انتخاب شد.

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :