کدخبر : 33899 |

محمدی گلپایگانی: فعالیت‌های فرهنگی و بصیرتی اوقاف قم قابل تقدیر است/ مزار شیخان در سطح بین‌المللی معرفی شود


رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: فعالیت‌های فرهنگی و بصیرتی اوقاف قم با محوریت بقاع شاخص و مزارهای مقدس، ستودنی است و باید در طول سال ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی ظهر امروز در حاشیه بازدید از خیمه معرفت طرح آرامش بهاری مزار مقدس شیخان ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی و بصیرتی اوقاف استان قم به ویژه مدیرکل و معاونین وی اظهار کرد: تبلیغ جهادی در ایام نوروز، توفیقی است که نصیب روحانیون حاضر در طرح آرامش بهاری شده است.
وی افزود: اجرای طرح‌های فرهنگی و بصیرتی در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مجاورین، اقدام پسندیده‌ای است که لازم است اینگونه برنامه‌های فاخر در طول ایام سال به ویژه در مناسبت‌های مذهبی و ملی تداوم داشته باشد.
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه جایگاه مزار شیخان منحصر به قم نبوده و به تمام ایران و جهان تشیع اختصاص دارد گفت: بر این اساس باید در راستای معرفی بزرگان مدفون در این مکان به عموم مردم و زائران تلاش بیشتری صورت بگیرد.
وی با اشاره به اهمیت شناساندن اصحاب ائمه اطهار(ع) و علما و دانشمندان مدفون در شیخان به تمام جهانیان عنوان کرد: بزرگانی همچون اصحاب ائمه اطهار(ع)، مراجع گذشته و دانشمندان علوم و فنون مختلف در این مکان آرمیده‌اند که از جمله آنها می‌توان به میرزاجواد آقای تبریزی استاد اخلاق بنیان‌گذار انقلاب حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد.

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :