کدخبر : 33879 |

حضور بیش از ۹۰ هزار زائر تعطیلات نوروزی در امامزادگان البرز


معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: بیش از ۹۰ هزار نفر از مردم البرز و مسافران در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ در آستان مقدس امامزادگان این استان حضور یافتند.

بقاع خبر: حجت الاسلام والمسلمین «سید عباس مسعودی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح آرامش بهاری در سال جاری در ۳۶ بقعه متبرکه شاخص استان با اجرای برنامه های متنوع از ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا پایان روز ۱۳ فروردین ماه (روز گذشته) برگزار شد.

وی یکی از برنامه های طرح آرامش بهاری را برنامه تحویل سال در این بقاع متبرکه دانست و اظهار داشت: در لحظه تحویل سال ۱۲ هزار و ۳۷۰ نفر زائر در بقاع متبرکه حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج در کنار اتوبان کرج- قزوین واقع شده و در مسیر عبور مسافران قرار دارد، گفت: در این مدت ۱۳۰ نفر از مسافران در چادرهای برپا کرده شخصی خود به صورت شبانه در این آستان مقدس اسکان یافتند.

مسعودی به برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه شاخص استان اشاره کرد و افزود: در این مدت با دعوت از ۱۵ نفر از مبلغان از شهر مقدس قم ضمن پاسخگویی به شبهات و سوالات زایران، برنامه های چند رسانه ای با استفاده از لپ تاپ و صفحه نمایش های خود اجرا کردند.

وی با اشاره به اجرای برنامه های شاد فرهنگی تفریحی برای کودکان در این بقاع، اظهار داشت: در این مدت نماز جماعت در سه وعده به صورت مرتب برگزار شده است ضمن اینکه روز ۱۲ فروردین ماه طرح قرار دوازدهم با توزیع یک هزار بسته معیشتی در استان اجرا شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف البرز یادآور شد: همچنین در سه بقعه متبرکه امامزاده حسن (ع)، امامزاده طاهر (ع) و امامزاده محمد (ع) بازارچه های خیریه کارآموزان طرح شمیم خدمت نیز دایر بود.

در استان البرز ۱۰۰ امامزاده  واجب التعظیم در ۸۵ بقعه متبرکه آرمیده اند.

منبع: ایرنا

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :