کدخبر : 33857 |

دکترخاموشی: ماه مبارک رمضان با کمک خیران به نیازمندان خدمتی مضاعف ارائه خواهیم داد


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان با کمک خیران به نیازمندان خدمتی مضاعف ارائه خواهیم داد، گفت: مردم ایران اسلامی در ماه مبارک رمضان در بسیاری از شهرها افطاری ساده می‌دهند؛ ما هم در سازمان اوقاف و امور خیریه در صدد هستیم تا در بقاع متبرکه افطاری ساده پهن شود تا افراد در جوار امامزاده‌های واجب‌التعظیم روزه خود را باز کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (دوازدهم فروردین ماه) در مراسم اجرای طرح «قرار دوازدهم» که در بقعه متبرکه امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد، با اشاره به آیه «فَاتَّقُوا اللَّهَ مَا اسْتَطَعْتُمْ وَاسْمَعُوا وَأَطِیعُوا وَأَنفِقُوا…»، گفت: پیامبر اکرم (ص) در خطبه آخر ماه شعبان می فرماید: « هُوَ شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیَافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَةِ اللَّهِ…»؛ باید به نیازمندان رسیدگی کنید.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: مردم ایران اسلامی در ماه مبارک رمضان در بسیاری از شهرها افطاری ساده می‌دهند؛ ما هم در سازمان اوقاف و امور خیریه در صدد هستیم تا در بقاع متبرکه افطاری ساده پهن شود تا افراد در جوار امامزاده‌های واجب‌التعظیم روزه خود را باز کنند.

خاموشی افزود: این قرار دوازدهم با ورود به ماه مبارک رمضان به ما همت مضاعف را بشارت می‌دهد؛ در قرار دوازدهم بعدی که ماه مبارک رمضان است، باید خیرین را دعوت کنیم و خدمت مضاعفی را ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه روز جمهوری اسلامی ایران، روز بزرگی است، گفت: روز جمهوری اسلامی ایران، روزی است که اساس قانونمداری این حکومت و نظام دموکراتیک بنا شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرازهایی از دعای ندبه، یادآور شد: نظام سلطه پس از انقلاب اسلامی تلاش زیادی برای از بین بردن نظام کرده است؛ نظام سلطه جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کرد اما مردم ایران اسلامی با توسل به خدا توانستند این راه را طی کنند.

خاموشی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا مرزهای خود را تثبیت کرده است، افزود: ایران اسلامی امروز پس از چهار دهه مقاومت در جهان تعیین‌کننده است؛ این همان عزتی است که جمهوری اسلامی دارد.

وی خاطرنشان کرد: به شعار سال جدی‌تر از گذشته توجه خواهد شد؛ با پیشرفت ایران اسلامی در علم، خواهید دید چه استقبالی از این کشور می‌شود. انشالله در آینده جمهوری اسلامی ایران پرقدرت پیش خواهد رفت.

در این مراسم همچنین مدیران کل اوقاف و امور خیریه استان‌های خراسان رضوی، گلستان، خراسان شمالی، یزد، مرکزی و فارس از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی به تشریح جزئیاتی در خصوص طرح قرار دوازدهم پرداختند.

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :