کدخبر : 33824 |

قرار دوازدهم در امامزادگان و بقاع متبرکه یزد


معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد از اجرای طرح ملی «قرار دوازدهم» در امامزادگان و بقاع متبرکه استان یزد خبر داد.

بقاع خبر: حجت الاسلام “مجید کرمی” در این باره گفت : طرح ملی قرار دوازدهم در راستای ارائه خدمات اجتماعی هماهنگ و منسجم و ساماندهی و جهت دهی مساعدت‌های بقاع متبرکه و موقوفات اجرا می‌شود.

وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد نسبت به راه اندازی پویشی به نام؛ قرار دوازدهم؛ به نام و یاد آقا امام زمان (عج) جهت دستگیری از افراد کم برخوردار با ارائه خدمات اجتماعی از قبیل کمک‌های معیشتی، آزادی زندانیان، تهیه جهیزیه، توزیع غذای گرم ، ایجاد پایگاه‌های سلامت و کمک به دارو و درمان افراد کم برخوردار، تهیه لوازم ضروری زندگی، توزیع نان رایگان در مناطق محروم و افراد کم برخوردار، تهیه پوشاک و لوازم ضروری زندگی و وسایل کمک آموزشی اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان گفت: این طرح از دوازدهم فروردین ماه سال جاری در آستان مقدس امامزادگان آغاز و در طول سال هم در روز دوازدهم هر ماه معطر به نام و یاد امام دوازدهم (عج) اجرا می‌شود.

حجت الاسلام کرمی از این که تمام هزینه‌های اجرای این طرح از محل عواید موقوفات و بقاع متبرکه و همچنین کمک‌های خیرین استان یزد است، اظهار کرد: خیرین و نیکوکاران خیراندیش می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را تحت عنوان مهدی یاوران به بقاع متبرکه سراسر استان تحویل نمایند تا در قالب این طرح و به نام حضرت مهدی ارواحنا له الفدا به دست نیازمندان برسد.

وی افزود: اولین برنامه اجرای این طرح ۳۵۰ بسته معیشتی ، ۱۱ سری کمک جهیزیه  و طبخ بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم ، حضور پزشک عمومی و همچنین اعزام یک خانواده زایر اولی به مشهد مقدس تماماً به ارزش دو میلیارد ریال در بقاع متبرکه استان  بوده و بین نیازمندان توزیع  می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه مبنای طرح ، مشارکتی و براساس فعالیت مهدی یاوران میباشد ، امامزادگان سطح یک با فراخوان و دعوت از ۱۱۰ مهدی یاور و بقاع متبرکه سطح ۲ با دعوت از ۷۰ مهدی یاور اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند.

منبع: ایسنا

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :