کدخبر : 33789 |

حضور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری زائران در آستان امامزادگان هنگام تحویل سال ۱۴۰۱


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بقاع متبرکه و امامزادگان سال خود را تحویل کردند، گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ تا امروز ۱۰ میلیون نفر بار زیارت از امامزادگان را داشته‌ایم که این عدد با افزایش روبرو خواهد بود، زیرا بسیاری از سفرها در نیمه دوم تعطیلات نوروزی آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه امروز، هفتم فروردین در نشست ارائه گزارش طرح «آرامش بهاری ۱۴۰۱» که در ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه امسال بعد از دو سال عدم برگزاری طرح آرامش بهاری، این طرح با قوت آغاز شده و با توجه به وضعیت مساعد و بهتر بهداشتی کشور و مسافرت‌های مردم، برنامه‌های فرهنگی خوبی در قالب طرح آرامش بهاری ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۰۰ امامزاده در حال برگزاری طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ هستند، افزود: در نیمه اول تعطیلات قله نخست کار ما، لحظه تحویل سال بود که ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بقاع متبرکه و امامزادگان سال خود را تحویل کردند؛ در برخی استان‌ها با توجه به تقارن لحظه تحویل با اذان مغرب، برنامه‌های معارفی را هم برگزار کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ما با توجه به شرایط جوی برخی استان‌ها علاوه بر زائرسراها، سعی کردیم تا استراحت‌گاه‌هایی را برای مردم فراهم کنیم؛ از آغاز طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ تا امروز ۱۰ میلیون نفر بار زیارت از امامزادگان را داشته‌ایم که این عدد با افزایش روبرو خواهد بود، زیرا بسیاری از سفرها در نیمه دوم تعطیلات نوروزی آغاز و‌ بسیاری از استان‌ها در نیمه دوم با مسافرین روبرو هستند.

حجت‌الاسلام عادل یادآور شد: تا به امروز قرارگاه مرکزی آرامش بهاری ۱۴۰۱ تلاش کرده تا با حضور در بقاع متبرکه و امامزادگان از شرایط برگزاری طرح بهره ببرد؛ در روز طبیعت در بسیاری از بقاع متبرکه و امامزادگان که در شرایط خاص قرار گرفتند، شاهد حضور ویژه زائرین خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه یکی از امتیازات طرح آرامش ‌بهاری امسال نسبت به سال‌های گذشته، ایجاد غرفه‌های شمیم خدمت در کنار سایر غرفه‌ها بوده است، گفت: طرح ملی قرار دوازدهم در راستای ارائه خدمات اجتماعی منسجم برگزار می‌شود؛ نخستین قرار دوازدهم در سال جدید همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار می‌شود که افتتاحیه را در امامزاده حمزه شهرری خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی همزمان با ماه مبارک رمضان، افزود: تلاش ما بر این است که برنامه‌های ترتیل‌خوانی، ‌جزء‌خوانی و معارفی همچون تفسیر را داشته باشیم؛ برنامه‌های افطاری را هم‌ با توجه به وقف‌هایی که وجود دارد، خواهیم داشت اما تلاش بر این است که افطاری ساده هم داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه در طول طرح آرامش بهاری، وقف‌های جدید هم صورت گرفته است، تصریح کرد: ما در طرح آرامش بهاری ۱۴۰۱ تاکنون اسکان یک میلیون و ۸۰ هزار نفر را داشته‌ایم؛ در زائرسراها اصول اولیه بهداشتی کاملا رعایت شده است، اما در اسکان چادر در صحن‌ها الزاما ماسک زدن و تزریق دو دز واکسن رعایت شده است.

وی در پایان بیان کرد: با صدا و سیما تعامل داریم اما مطالبه این است که رسانه ملی به منظور بهره‌مندی بهتر مردم از خدمات فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ها را بهتر و بیشتر پوشش دهد.

 

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :