کدخبر : 33667 |

نصب دیوارنگاره های سخنگو (QR) در اماکن گردشگری یزد


مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری یزد از نصب دیوارنگاره های سخنگو (کدQR) برای نخستین بار در ۱۰ مکان تاریخی و مذهبی شهر یزد خبر داد.

بقاع خبر: علیرضا ثواچه روز شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دیوارنگاره در اماکنی مانند مسجد جامع، امیرچقماق، موزه آب، موزه قصر آئینه، زندان اسکندر و غیره  نصب  شده است.

وی اظهار داشت : گردشگران میتوانند اطلاعاتی مانند دریافت نقشه ، قدمت و تاریخچه،  عکس ،  فیلم  با ترجمه انگلیسی و همچنین اطلاعات تخصصی مورد نیاز مکان ها را از طریق این دیوار نگاره ها  دریافت نمایند.

ثواچه تصریح کرد: همچنین گردشگران می توانند اطلاعات تخصصی  از بنا و مکان را دریافت و مطالعه نمایند.

وی یاد آور شد: همچنین  اطلاعات  اماکن یاد شده در آینده  به زبان انگلیسی ترجمه شده وجهت استفاده در اختیار گردشگران خارجی قرار می گیرد.

ثواچه افزود:در نظر داریم که این دیوارنگاره های سخنگو را  در تمام اماکن تاریخی و مذهبی شهر یزد نصب کنیم.

استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و ۶ هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاکنون، یکهزار و ۷۲۰ اثر به ثبت ملی و پنج اثر هم در فهرست میرات جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر یزد نیز بعد از ونیز ایتالیا، دومین شهر تاریخی جهان لقب گرفته است و همه ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای دیدار از مواریث تاریخی مرکز ایران به این استان سفر می کنند.

منبع: ایرنا

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :