کدخبر : 33671 |

تورهای رایگان ری‌گردی ویژه مسافران نوروزی


شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به وجود آثار تاریخی و مذهبی در ری گفت: به منظور خدمات‌رسانی به گردشگران، زائران و مسافران در ایام نوروز و شناساندن ظرفیت‌های تاریخی و مذهبی ری، تورهای رایگان ری‌گردی برپاست.

بقاع خبر: سید محمد ناظم رضوی  با اشاره به وجود آثار تاریخی و مذهبی در ری اظهار داشت: به منظور خدمات‌رسانی به گردشگران، زائران و مسافران در ایام نوروز و شناساندن ظرفیت‌های تاریخی و مذهبی ری، تورهای رایگان ری‌گردی برپاست.

ناظم رضوی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری در اماکن زیارتی و تاریخی مستقر هستند، افزود: تورهای ری‌گردی ویژه مسافران نوروزی شامل بازدید از امکان تاریخی برج طغرل، چشمه علی، آرامگاه ابن بابویه، امامزاده عبدالله و بقعه بی‌بی شهربانو است.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز دو پردیس صنایع دستی در راستای حمایت از فعالین حوزه تولید صنایع‌دستی در ضلع شرق حرم و آستان امامزاده عبدالله مستقر هستند ابراز داشت: به منظور رفاه حال مسافران نوروزی، چهار ایستگاه اطلاع رسانی در ورودی عوارض قم به تهران، ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، میدان سلمان فارسی و سه راه خیرآباد مستقر هستند تا گردشگران و مهمانان نوروزی را هدایت و راهنمایی کنند.

شهردار منطقه 20 به پذیرش مسافران و گردشگران نوروزی در محل‌های اسکان نوروزی اشاره کرد و گفت: محل‌های اسکان نوروزی با هماهنگی آموزش و پرورش ناحیه یک و دو شهرری در هفت مدرسه مجهز به وسایل رفاهی آماده استقبال از مسافران نوروزی می‌شود.

رضوی خاطرنشان کرد: به منظور فضاسازی نوروزی، 27 مورد المان نوروزی، چهار  سفره هفت سین و 18 عدد تخم مرغ نوروزی در نقاط مهم منطقه نصب شد.

وی افزود: زیباسازی منظر شهری برای استقبال از نوروز با آذین‌بندی ریسه پارچه‌ای و نوری، نصب پرچم‌های اهتزاز ایران و الوان، اجرای فرش گل با گونه‌های متنوع لاله‌های رنگین، شب بو، کالانکوآ و سینره در میادین، بزرگراه ها و فضاهای سبز شهری، رنگ آمیزی عناصر و المان‌های شهر، شستشو و پاکسازی جداره‌های شهری، پیرایش و حذف زوائد بصری، اجرای نماسازی و رنگ آمیزی جداول اجرا شده است.

منبع: تسنیم

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیامامزادگانآخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :