کدخبر : 33625 |

عملیات احداث سقاخانه امامزاده محمد در سامرا توسط خیران سمنانی


علاقه و ارادت مردم کشور به ائمه اطهار مثال‌زدنی و به گونه‌ای است که بسیاری از مریدان اهل‌بیت (ع) حاضرند از مال و حتی جان خود برای این بزرگواران بگذرند.

بقاع خبر: گرچه نسل امروز مردم ایران اسلامی توفیق درک زمان پیامبر اکرم (ص) و صدر اسلام را نداشته‌اند؛ اما همت والای آنان دوباره ماجرای انصار مدینه را زنده کرده و کمک‌های بی‌دریغ مردم به بازسازی عتبات عالیات از طریق ستاد مربوط به آن به گونه‌ای است که دریایی خروشان از بخشش در راه خدا را ایجاد کرده است.

مردم استان سمنان نیز آن گونه که رئیس ستاد بازسازی عتبات در این استان می‌گوید؛ همراه در این خیر عظیم پیش‌قدم و پیشتاز بوده و همه‌ساله بیشترین کمک‌ها را برای بازسازی اماکن متبرکه در عراق و سوریه اهدا کرده‌اند.

احداث سقاخانه امامزاده سید محمد سامرا یکی دیگر از نمونه‌های پرتکرار اراده خیران سمنانی برای بازسازی عتبات عالیات بوده است.

در واقع می‌توان گفت که مردم استان سمنان پس از نقش‌آفرینی در پروژه‌های بزرگی مانند صحن بزرگ حضرت زهرا (س) در نجف اشرف و صحن حضرت زینب (س) در کربلا و همچنین ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) و ساخت ضریح مطهر امام موسی کاظم (ع)، این بار نیز دست به کاری کارستان زده و احداث سقاخانه امامزاده سید محمد در سامرا را بر عهده گرفته‌اند.

به گفته سرهنگ جبار دوست‌محمدیان رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان سمنان، عملیات اجرایی احداث سقاخانه امامزاده سید محمد سامرا توسط عوامل اجرایی این ستاد آغاز شده است.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان سمنان افزود: ساخت سقاخانه امامزاده سید محمد در سامرا یکی از تعهدات استان سمنان بوده است که به مناسبت فرا رسیدن میلاد مبارک حضرت صاحب‌الزمان (عج) در آستان مقدس این امامزاده واجب‌التعظیم آغاز شده و قرار است در مدت یک ماه فاز نخست این پروژه برای استفاده زائران آماده بهره‌برداری شود.

دوست محمدیان بیان کرد: سازه اصلی این سقاخانه در شهرستان مهدی‌شهر توسط خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان سمنان ساخته و آماده شده بود.

به گفته وی، در حال حاضر فاز اول احداث این سقاخانه در استان مقدس امامزاده محمد در شهر سامرا به مدت یک ماه ساخته شده و عملیات اجرایی فاز دوم آن نیز در ماه آینده آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه از سوی ستاد بازسازی عالیات استان سمنان و با همکاری عوامل اجرایی ستاد سامرا انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :