کدخبر : 33582 |

رونمایی از ضریح جدید امامزاده سید حمزه در آستانه نیمه شعبان


تبریز- مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: ضریح جدید امامزاده سید حمزه با طرح ضریح امام رضا (ع) در آستانه نیمه شعبان با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی رونمایی خواهد شد.

بقاع خبر: حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی صبح یکشنبه در تشریح طرح نوروزی آرامش در بقاع متبرکه استان از راه اندازی کاروان نسیم انتظار در شب نیمه شعبان خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوع شادی آفرین مذهبی در قالب گروه‌های سرود در امامزاده‌ها و میادین اجرا خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ادامه داد: توزیع بسته‌های معیشتی در پیرامون امامزاده‌ها با عنوان قرار دوازدهم و یاوران حضرت مهدی (عج) از طریق خیرین و موقوفات تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

وی افزود: ۳۶ بقعه از استان آذربایجان شرقی برای اجرای طرح آرامش بهاری انتخاب شده است که اجرای مراسم سال تحویل نیز در جوار امامزاده‌ها انجام خواهد گرفت.

حسینی بیان کرد: ضریح جدید امامزاده سید حمزه با طرح ضریح امام رضا (ع) در آستانه نیمه شعبان با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رونمایی خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ادامه داد: مناجات خوانی و دعاخوانی، برپایی غرفه‌های مشاوره و پاسخگویی، غرفه عفاف و حجاب برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، غرفه‌های چند رسانه‌ای و هم‌چنین غرفه عرضه محصولات فرهنگی در قالب خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه شاخص نیز، جزو برنامه‌هایی است که اجرا خواهد شد.

وی گفت: از ۱۵ مبلغ از حوزه علمیه قم و ۳۱ مبلغین بومی برای پوشش دهی به طرح خیمه‌های معرفت دعوت به عمل آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به وجود ۳۴۵ مدرسه وقفی در سطح استان آذربایجان شرقی افزود: ۲۵۰ اتاق در امامزاده سید محمد نوجه مهر برای اسکان زائرین قرار دارد و هم‌چنین هتلی در جوار امامزاده سید محمد نوجه مهر جلفا احداث خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی گفت: در ماه مبارک رمضان، برنامه‌های ضیافت الهی، برنامه‌های سخنرانی و شاخص قرآنی و هم‌چنین برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه انجام خواهد گرفت.

وی به وجود ۶۰۰ مورد باغ موقوفه در استان آذربایجان شرقی اشاره کرده و افزود: روند احیای باغ‌های موقوفه و کمک به تولید و کشاورزی در راستای لبیک گویی به فرامین رهبر معظم انقلاب ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بیان کرد: عملیات احداث سردخانه ۱۰ هزار تنی مجموعه ارسباران که در سال ۱۳۹۳ که به صورت نیمه تمام بود رها شده بود آغاز شده و امید است پیش از فصل برداشت به اتمام برسد.

وی افزود: تهیه و توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی، تهیه غذای گرم، تولید ماسک و هم‌چنین ذبح ۳۰۰ قربانی همزمان با شیوع ویروس کرونا بین نیازمندان انجام گرفته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۳۰ وقف جدید در سال جاری به ثبت رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاستان آذربایجان شرقیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :