کدخبر : 33037 |

” با تو خوش بختم”


همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ویژه‌برنامه‌های «با تو خوشبختم» را برگزار می‌کند.

بقاع خبر: همزمان با سالروز ولادت حضرت علی(ع)، روز پدر و مراسم معنوی اعتکاف، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری بسته‌برنامه «با تو خوشبختم» را تشریح کرد و گفت: این برنامه‌ها با سه رویکرد محتوایی تقویت ارزش و مقام پدر در جامعه، گسترش و تقویت ارتباط معنوی شهروندان با خدا و تعظیم و بزرگداشت حضرت علی(ع) و مذهب شیعه در قالب 73 عنوان برنامه فرهنگی هنری با 159 اجرا طراحی شده است.

وی از برگزاری همایش نیم‌روزه «با تو خوشبختم» خبر داد و گفت: این برنامه در سالروز میلاد حضرت علی(ع) ویژه پدران و پسران نوجوان تهرانی در فرهنگ‌سرای خاوران برگزار می‌شود و در آن مسابقه‌های متنوع ورزشی مانند زیپ‌لاین، کارتینگ، طناب‌کشی و…، برنامه‌های فرهنگی هنری مانند نمایش فیلم و کارگاه روانشناسی ویژه پدران پیش‌بینی شده است. «کوچه‌های علوی» یکی دیگر از برنامه‌های میدانی است که در آن مداحان نوجوان در قالب آیین چهارپایه‌خوانی، در کوچه‌های شهر تهران مولودی‌خوانی خواهند کرد.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری اضافه کرد: جشن «با تو خوشبختم» در سالروز میلاد امیرالمؤمنین(ع) در میدان امام حسین(ع) میزبان شهروندان است و مولودی‌خوانی، اجرای سرود و برگزاری مسابقه و اهدای جایزه از بخش‌های آن خواهد بود. در پویش «خانه‌های علوی» ضمن تولید و انتشار محتوای مجازی برای دعوت مردم به نصب سردرهایی با ذکر «ولایه علی بن ابی طالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی»، محصولی با همین محتوا تولید و بر سردر تعدادی از خانه‌های شهدا، علما و مفاخر فرهنگی مناطق تهران نصب شده و همچنین با تخفیف و ارسال رایگان بین متقاضیان عرضه می‌شود. شهروندان می‌توانند با عکس گرفتن از سردر خانه‌هایشان که مزین به ذکر حضرت علی(ع) است، در بخش مسابقه این پویش نیز شرکت کنند.

فاطمیان‌پور با اشاره به ویژه‌برنامه «یکشنبه‌های علوی» بیان کرد: با توجه به اینکه روزهای یکشنبه به نام حضرت علی(ع) متبرک است، در این برنامه محصول «بر لوح جان» که شامل جملاتی از نهج‌البلاغه است، تا پایان سال در روزهای یکشنبه در اماکن و معابر مختلف در میان شهروندان توزیع می‌شود. همچنین پویش «آمده‌ام که سر نَهَم» به تولید و توزیع محصولات فرهنگی در میان شرکت‌کنندگان در آیین معنوی اعتکاف و تولید محتوای مجازی به این مناسبت اختصاص دارد.

وی ادامه داد: در قالب بسته محصولات مجازی «با تو خوشبختم»، هر یک از فرهنگ‌سراها یک عنوان محصول مجازی به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر تولید و منتشر می‌کنند. مسابقه عکاسی «دست‌های سخاوت» با موضوع عکاسی از دست‌های پدران برگزار می‌شود و نمایشگاهی هم از آثار برگزیده برپا خواهد شد. همچنین مسابقه «یک سبد مهربانی» ویژه بهترین پیام‌های روز پدر و طراحی کارت‌پستال‌هایی به مناسبت این روز است که آثار برگزیده در فضای مجازی منتشر می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری در پایان گفت: مسابقه پادکست و دل‌نوشته «اولیای مهر» که برگزاری آن از سالروز میلاد حضرت فاطمه(س) آغاز شده بود، تا 25 بهمن ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود با موضوع حضرت فاطمه(س)، حضرت علی(ع)، مادر و پدر را به شماره 09012472157 در پیام‌رسان واتساپ ارسال کنند. کارگاه هنری «نور علی نور» نیز با موضوع نقاشی‌خط جملاتی از نهج‌البلاغه و اسماء متبرک امیرالمؤمنین(ع) در محدوده بلوار کشاورز میزبان هنردوستان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مربوطه به : آخرین خبراخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :