کدخبر : 32890 |

امامزاده ای که در روز دوشنبه حاجات را روا می کند


امامزاده پیر دوشنبه روستای امامیه فندرسک که به اعتقاد مردم، در روز دوشنبه حاجات را برآورده می­کند به همین منظور زائرین بیشتر در روز دوشنبه به زیارت این امامزاده می روند.

بقاع خبر: امامزاده پیر دوشنبه در روستای امامیه فندرسک واقع شده است و طبق یک سنت قدیمی در بین اهالی منطقه فندرسک مرسوم بوده که در روز دوشنبه می توان به زیارت این پیر صالح رفت.

فاصله امامزاده تا شهر خان­ببین ۳کیلومتر و تا مرکز شهرستان ۲۳ کیلومتراست.

امامزاده پیر دوشنبه مورد اعتقاد و احترام خاص اهالی روستا و شهرستان می باشد و مردم منطقه معتقدند که این امامزاده در روز دوشنبه حاجات را برآورده می­کند به همین منظور زائرین بیشتر در روز دوشنبه به زیارت این امامزاده می روند.

ساختمان امامزاده در فضایی به مساحت۲۰ متر احداث گشته و در سال ۱۳۸۵ ترمیم شده است.

محمد تقی محمدپور خادم ۷۰ ساله امامزاده پیر دوشنبه روستای امامیه است که ۴۵ سال کلید دار این پیر صالح است.

وی در مورد کرامات این امامزاده به خبرنگار ما گفت: افراد بیمار بسیاری بوده اند که با توسل به این پیرصالح ، از خداوند متعال شفا گرفته اند و هر ساله نذورات خود را در همین امامزاده اداء می نمایند.

محمدپور اظهار داشت: آقایان جابر احمد جوان ۲۹ ساله و مسلم احمدی ۵۳ ساله از اهالی روستای نامتلو فندرسک و از جمله خودم از جمله کسانی هستیم که شفای خود را از این امامزاده گرفته ایم.

وی افزود: از همه مسؤلین در خواست دارم که به این مکان زیارتی رسیدگی نمایند و فضای مناسب و امکانات کافی را برای زائرین فراهم کنند.

امامزاده پیر دوشنبه در جنوب روستای امامیه فندرسک و در فضایی پوشیده از درختان سرسبز و کهن سال و مکانی خنک و آرام واقع شده است.

منبع: پایگاه خبری گلستان 24

مربوطه به : امامزادگانآخرین خبراخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :