کدخبر : 32758 |

پیام تسلیت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ارتحال آیت‌الله صافی گلپایکانی


حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی رحلت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی مرجع تقلید بزرگ شیعه را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام تسلیت آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیمإِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ

خبر ارتحال آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی مرجع تقلید، فقیه بزرگ و تاثیرگذار معاصر موجب تالم و تاثر خاطر این جانب شد.

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی عالم ربانی و مجتهد بزرگ دوران ما بود که در تفقه و تحقیق و تالیف و همچنین تعلیم و تربیت عالمان علوم دینی ید طولایی داشت.

این مرجع تقلید بزرگ شیعه همواره از ارکان رشد و بالندگی حوزه علمیه محسوب می‌شد و عمر شریف خویش را در راه تدریس و تحقیق و تألیف آثار گرانسنگ گوناگون فقهی، کلامی و حدیثی صرف کرد و هیچ گاه از مجاهدت در این زمینه باز نماند.

اکنون که در آستانه چهل و سه سالگی انقلاب اسلامی هستیم با مرور زندگی شرافتمندانه آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی درمی‌یابیم که این یار امام و رهبری علاوه بر اعتلا و ارتقای حوزه علمیه در دوران مسئولیت خود در شورای نگهبان و مجلس خبرگان نیز منشا برکات زیادی برای نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند.

این جانب فقدان این عالم بی‌نظیر جهان اسلام را به مقام معظم رهبری، جامعه بزرگ علمای حوزه علمیه و شاگردان و بازماندگان محترم ایشان‌ تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه طلب می‌کنم.

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیمعارفدین و اندیشهعلمامناسبت هااخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: , ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :