کدخبر : 32751 |

برنامه‌های سازمان اوقاف در دهه فجر انقلاب اسلامی


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح برنامه‌های این سازمان به‌مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر پرداخت.

به گزارش بقاع خبر،حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان درباره برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: ابلاغیه برگزاری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی جهت اجرا در بقاع متبرکه و امامزادگان واجب‌التعظیم برای تمامی مدیران کل اوقاف استان‌ها ارسال شده است و مدیران کل، روسای ادارات، هیئت امنای بقاع متبرکه و مدیران مراکز افق امامزادگان باید اهتمام ویژه‌ای بر اجرای مفاد این ابلاغیه داشته باشند.

وی تصریح کرد: «فضاسازی محیطی و پیرامونی با هدف تعظیم شعائر و ایجاد شور و نشاط»، «برگزاری مراسم جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی»، «استفاده از ظرفیت مُبلغین اعزامی»، «استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه» چهار عنوان برنامه مهم در این ابلاغیه است که باید به‌صورت ویژه به آنها توجه شود.

برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در بقاع متبرکه

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: دهه فجر امسال علاوه بر آذین‌بندی و تبلیغات محیطی امامزادگان، پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی بقاع متبرکه برافراشته و بطور دائمی نصب می‌شود؛ همچنین آواهای ماندگار و خاطره‌انگیز در ایام پیروزی انقلاب اسلامی در بقاع متبرکه پخش خواهد شد.

حجت‌الاسلام عادل ادامه داد: شعرخوانی شاعران انقلابی، اجرای گروه سرود و تواشیح، برگزاری مسابقه بصیرتی و فرهنگی، برگزاری محفل اُنس با قرآن کریم، سخنرانی شخصیت‌های برجسته سیاسی و همچنین غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گرانقدری که در بقاع متبرکه آرمیده‌اند در دستور کار قرار گرفته است.

اعزام 100 مُبلغ در جهت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی

وی درباره استفاده از ظرفیت مُبلغین اعزامی در این ایام گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، اداره کل اعزام مُبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه تعداد 100 مُبلغ تخصصی را به‌مدت پنج روز از تاریخ هجدهم تا بیست و سوم بهمن ماه جهت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب به مناطق مختلف کشور اعزام می‌کند.

معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب برپایی خیمه‌های انقلاب در بقاع متبرکه

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه پیشنهاد داده‌ایم که خیمه‌های معرفت امامزادگان در دهه فجر با عنوان خیمه‌های انقلاب برپا شود، گفت: با توجه به حضور مُبلغین در دهه فجر، خیمه‌های انقلاب با محوریت معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی از دوازدهم تا بیست‌ودوم بهمن ماه برپا ‌می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌هایی که همیشه مورد تاکید ما قرار گرفته، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه بوده است؛ بر این اساس فعال‌سازی کانال امامزادگان و استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ و فضای مجازی، تولید محتوا با موضوع انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و نشر در فضای مجازی، استفاده از ظرفیت کانال شمیم افق و بازنشر محتوای آن و همچنین بازنشر کتاب شبهات وارده به انقلاب و پاسخ آنها در فضای مجازی و کانال امامزادگان مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/خ

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیمناسبت هااخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :